مرگ ده‌هزار نفر بر اثر کرونا در آمریکا از نوامبر پارسال تا کنون

اگرچه وضعیت بیماری‌های تنفسی در آمریکا نسبت به دوران پاندمی کرونا بهتر شده است، اما این بیماری‌ها همچنان در فصل سرما قربانی می‌گیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کارشناسان می‌گویند ویروس کرونا از نوامبر پارسال تا امسال، یعنی طی مدت زمانی نزدیک به دو ماه، بیش از ده‌هزار نفر را در سرتاسر ایالات متحده قربانی خود کرده است، که باعث شده مقامات بهداشتی نظارت خود بر «بیماری‌های سه‌گانه تنفسی» را افزایش دهند.

همزمان با آغاز سال جدید میلادی، مقامات بهداشتی آمریکا درباره خطر شیوع همزمان بیماری‌های سه‌گانه تنفسی هشدار می‌دهند. این‌ها آنفولانزا، کووید-19، و ویروس سنسیشیال تنفسی یا «آر.اِس.وی» هستند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا افزایش چشمگیر مراجعات اورژانسی به دلیل آنفولانزا و کووید-19 را گزارش داده است. موارد ابتلا به آر.اس.وی نیز یک خطر جدی، به‌ویژه برای نوزادان و کهنسالان است.

دکتر سلین گوندر، یکی از همکاران پزشکی خبرگزاری «سی‌بی‌اِس» و سردبیر یک مجله بهداشتی مشهور، می‌گوید ایالات متحده شاهد شیوع آنفولانزا و افزایش بستری شدن بیماران در اثر ابتلا به کرونا است.

گوندر می‌گوید از ماه نوامبر تاکنون 10000 نفر در سراسر ایالات متحده بر اثر کووید جان خود را از دست داده‌اند، که نشان می‌دهد این بیماری به‌طور کامل از بین نرفته است.

با توجه به اینکه علائم اغلب بیماری‌های تنفسی شبیه یکدیگر هستند، گوندر گفت که آزمایش دادن برای تمایز بین ویروس‌ها لازم است. او همچنین توصیه به واکسیناسیون و استفاده از ماسک به عنوان راهبردهای پیشگیری موثر کرد.

به گفته گوندر، این ابزارها لزوما از ابتلای کامل به بیماری جلوگیری نمی‌کنند، اما می‌توانند جلوی بیماری سخت را بگیرند. استفاده از آنها به‌ویژه برای کسانی که مدرسه می‌روند یا کار می‌کنند، و نمی‌خواهند از درس و کار بیفتند، لازم است.

گوندر گفت اگرچه وضعیت بیماری‌های تنفسی در آمریکا نسبت به دو سه سال اخیر و در مقایسه با دوران پاندمی کرونا بهتر شده است، اما کماکان در فصل سرما بیماری‌های تنفسی سه‌گانه باعث بستری شدن افراد زیادی در بیمارستان می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size