توصيه پزشکان روسی به پوشیدن ماسک در اماکن بسته هم‌زمان با شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا

یک محقق در موسسه تحقیقات سِرُم روسیه به پوشیدن ماسک‌های طبی در فضاهای بسته در روزهای جشن سال میلادی جدید توصیه کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

با انتشار گسترده آنفولانزای فصلی در سراسر جهان و شیوع گونه جدید جهش یافته ویروس کرونا «JN.1»، پزشکان توصیه به پوشیدن ماسک به ویژه در فصل بیماری و جشن‌های سال جدید میلادی می‌کنند.

ویتالی زورف، محقق موسسه تحقیقات سِرُم روسیه، به شهروندان روسی توصیه کرد برای محافظت در برابر آنفولانزا و ویروس‌هایی که از طریق تنفس منتقل می‌شوند، در جشن های سال نو در فضاهای بسته از ماسک‌های طبی استفاده کنند.

دفتر مطبوعاتی سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان در روسیه نیز در 19 دسامبر اعلام کرد، موارد عفونت های ویروسی حاد تنفسی و آنفولانزا در روسیه در حال رشد است و در عرض یک هفته به 6.5 درصد افزایش داشت.

زورف به خبرگزاری «تاس» گفت، جشن‌های سال نو، معمولا جشن‌های خانوادگی است. اگر علاقه به خارج از خانه دارید، در فضای باز احتمال ابتلا به ویروس خیلی کم است. اما اگر جشن‌ها در فضای بسته صورت می‌گیرد بهتر است که از ماسک طبی استفاده شود.

این محقق موسسه تحقیقات سِرُم اشاره کرد، افزایش ابتلا به ویروس آنفولانزا و عفونت‌های ویروسی در روسیه ادامه دارد و گفت: «عموما ابتلا به این نوع ویروس‌ها در جشن‌ها سال نو به پایان می‌رسد.»

زورف افزایش ابتلا به این نوع ویروس‌ها را طبیعی دانست و گفت، دمای پایین، استرس عصبی و اختلالات ایمنی در این موضوع تاثیر دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size