آنجلینا جولی: مسئله حقوق بشر در جهان یک دروغ بزرگ است

ستاره آمریکایی از وضعیت تبعیض و دوگانگی برخورد جهان با مسئله حقوق بشر، ابراز ناامیدی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

آنجلینا جولی بازیگر مشهور آمریکایی از وضعیت تبعیض و دوگانگی در برخورد جهان با مسئله حقوق بشر ابراز ناامیدی کرد. او در مصاحبه‌ای با «وعد الخطیب» کارگردان سوری که کلیپ کوتاهی از آن مصاحبه را در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد، تاکید کرد که او پس از حدود 20 سال فعالیت در زمینه امور بشر دوستانه به این حقیقت پی برده است.

در این مصاحبه که به عنوان بخشی از فیلم مستند «ما جرأت رویا داشتن را داریم»، جولی گفت:«شاید ایده دفاع از حقوق بشر که در جریان وقایع جنگ جهانی دوم بوجود آمد به این معنی بود که اهداف و خطوط مشخصی برای حقوق بشر وجود دارد و برای دستیابی به این حقوق باید کسی اقدام کند که به طور اساسی وظیفه سازمان ملل متحد است».

Advertisement

جولی با اشاره به اینکه اکنون به این نتیجه رسیده که این فعالیت‌ها به این سادگی پیش نمی‌رود، گفت:«من آموختم که دنیا با این طور دیگری برخورد می‌کند. حقوق و عدالت را به کسانی می‌دهد و کسان دیگری هم به طور موقت از آن برخوردار باشند اما کسانی هستند که این حقوق و عدالت هرگز شامل آنها نمی‌شود».

این ستاره سینما افزود که در ابتدا معتقد بودم مرزهای روشن و برخی تفاهمات در این زمینه وجود دارد تا اینکه بیشتر فهمیدم و دیدم که موضوع به این سادگی نیست و این حقوق به صورت یکسان در جهان وجود ندارد.

جولی به عنوان مثال به کمک‌های غذایی که 6 درصد برای عده‌ای و 50 درصد برای عده‌ای دیگر درنظر گرفته می‌شود، اشاره کرد و گفت «عدالت برای برخی افراد وجود دارد و برای برخی دیگر نیست.»

او افزود در صورت وجود منافع، پاسخگویی یا مجازاتی برای چنین جنایتی وجود ندارد.

به باور جولی، این حقیقت زشتی است که در بخش بزرگی از جهان جریان دارد و به مرور زمان متوجه آن خواهیم شد.

جولی افزود: «ما برخی افراد را به ارتکاب جرم محکوم خواهیم کرد و برخی دیگر را محکوم نخواهیم کرد. جهان ما دروغ بزرگی است که با گذشت زمان روشن‌تر می‌شود.»

این ستاره آمریکایی واکنش حملات مرگبار اسرائیل در واکنش به حمله حماس در 7 اکتبر را محکوم کرد. حملات اسرائیل علیه غیرنظامیان غزه تا کنون بیش از 20000 کشته برجای گذاشته که اغلبشان کودکان و زنان هستند.

انجلینا جولی، فرستاده ویژه سابق کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، اسرائیل را به بمباران عمدی کودکان، زنان و خانواده‌ها و محروم کردن آنها از غذا، دارو و کمک‌های بشردوستانه بر خلاف قوانین بین المللی، متهم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید