آیا «روش ژاپنی» برای کاهش وزن را امتحان کرده‌اید؟ 6 نکته مهم آن را بدانید!

«هارا هوچی بو» را می توان به غذا خوردن تا سیری 80 درصدری ترجمه کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرهنگ ژاپنی بر اصول خوردن آگاهانه، تعادل و سبک زندگی فعال تاکید دارد. اگرچه هیچ رویکرد یکسانی برای کاهش وزن وجود ندارد، اما وبسایت «WIO News» شش نکته با الهام از آداب و رسوم ژاپنی ارائه داده که می‌تواند به شما در روند کاهش وزن اضافی کمک کند:

1- شیوه‌های غذا خوردن آگاهانه

فرهنگ ژاپنی به لذت بردن از هر لقمه اهمیت می‌دهد. آهسته غذا خوردن به بدن اجازه می دهد تشخیص دهد که چه زمانی احساس سیری می‌کند و احتمال پرخوری را کاهش می‌دهد.

2- مواد فصلی و تازه

وعده‌های غذایی ژاپنی اغلب شامل محصولات فصلی و تازه است. رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و میوه مواد مغذی و فیبر ضروری را فراهم می‌کند و با کالری کمتر احساس سیری را تقویت می‌کند.

3- ماهی و غذاهای دریایی

غذاهای ژاپنی عمدتاً شامل ماهی و غذاهای دریایی است که منابع عالی پروتئین بدون چربی هستند. گنجاندن ماهی بیشتر در رژیم غذایی و کاهش مصرف گوشت قرمز می تواند به دستیابی به وزن سالم کمک کند.

4- وقت چای

چای سبز جزء اصلی فرهنگ ژاپنی است و سرشار از آنتی اکسید است. نوشیدن چای سبز، به ویژه قبل از غذا، ممکن است به افزایش متابولیسم و ​​مدیریت وزن کمک کند.

5- پیاده روی به عنوان یک نوع روتین

بسیاری از شهرهای ژاپن برای پیاده‌روی طراحی شده‌اند و معمولا مردم پیاده‌روی را در برنامه روزانه خود قرار می‌دهند. با اطمینان از برداشتن گام‌های بیشتر هر روز، چه با استفاده از پله‌ها و چه راه رفتن بعد از غذا، می‌توان به نتایج رضایت‌بخشی دست یافت.

6- «هارا هاچی بو»

«هارا هاچی بو» را می‌توان به عنوان غذا خوردن تا سیری 80 درصدی ترجمه کرد. با تمرین کنترل وعده غذایی و پرخوری نکردن، فرد به بدن خود زمان می‌دهد تا سیگنال سیری بدهد، که ممکن است از مصرف بیش از حد کالری جلوگیری کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size