تیم برتون فیلمبرداری «بیتل‌جوس 2» را به پایان رساند

داستان فیلم اصلی درباره زن و شوهری بود که پس از بازگشت به خانه یواش یواش متوجه می‌شوند که ظاهرا در تصادف رانندگی کشته شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم برتون، فیلمساز بزرگ آمریکایی، اعلام کرد پس از 35 سال قسمت دوم فیلم کمدی فانتزی ترسناک محبوب «بیتل‌جوس» را ساخته و اخیرا فیلمبرداری آن را تمام کرده است.

داستان فیلم اصلی درباره زن و شوهری بود که پس از بازگشت به خانه ویلایی خود در حومه شهر یواش یواش متوجه می‌شوند که ظاهرا در تصادف رانندگی کشته شده‌اند، و مجبورند با کسانی که خانه را پس از مرگ‌شان خریده‌اند سر و کله بزنند، و به همین دلیل هم دست به دامن بیتل‌جوس که «آدم‌گیر» (در سبک جن‌گیر) است می‌شوند، و این قضیه به ماجراهای ترسناک و خنده‌داری می‌انجامد.

بیتل‌جوس 2 ادامه همین فیلم است که در سال 1988 به کارگردانی خود برتون و بازی مایکل کیتون، الک بالدوین، جینا دیویس، وینونا رایدر، و کاترین اوهارا ساخته شد. فیلم اصلی در زمان اکران به یک پیروزی تجاری بزرگ برای تهیه‌کننده خود کمپانی برادران وارنر تبدیل شد، و در برابر بودجه 15 میلیون دلاری، 74.7 میلیون دلار درآمد کسب کرد.

کیتون، رایدر، و اوهارا برای بازی در نسخه دوم فیلم بازگشته‌اند، و نقش دختر شخصیت رایدر را جنا اورتگا، بازیگر نوجوان فیلم‌های ترسناک جدید بازی می‌کند. مونیکا بلوچی، هنرپیشه مشهور ایتالیایی، در این نسخه همسر بیتل‌جوس است. ویلم دفو، بازیگر کهنه‌کار آمریکایی، نیز یک ستاره فیلم‌های درجه دو است که در زندگی پس از مرگ کارآگاه شده است.

برتون درباره تولید دنباله فیلم محبوب خود گفته است: «از ساخت بیتل‌جوس 2 واقعاً لذت بردم. موقع تولید این فیلم تلاش کردم همه چیز را کنار بگذارم و روی این تمرکز کنم که چگونه بازیگران خوبم را هدایت کنم. در حقیقت برگشتم به آن حال و هوا و دورانی که مرا عاشق فیلمسازی کرد.»

بیتل‌جوس 2 که ساخت آن با اعتصاب بزرگ نویسندگان و بازیگران هالیوود در تابستان 2023 مصادف شد، قرار است در تاریخ 6 سپتامبر 2024 در سینماهای آمریکا اکران شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size