ایلان ماسک در سفر به اسرائیل با نتانیاهو دیدار می‌کند

گروه‌های حقوق بشر، ماسک را به یهودستیزی در شبکه اجتماعی «ایکس» متهم می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایلان ماسک، میلیاردر آمریکایی، مالک رسانه اجتماعی «ایکس»، دوشنبه با اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهوری اسرائیل در اسرائیل دیدار خواهد کرد و همچنین نشستی با خانواده‌ زندانیان در بند حماس، خواهد داشت.

دفتر هرتزوگ این نشست را عصر یکشنبه اعلام کرد و گفت: «رئیس‌جمهوری در این نشست، بر لزوم مبارزه با افزایش یهودستیزی در فضای مجازی تاکید خواهد کرد.»

کانال 12 تلویزیون اسرائیل پیشتر از دیدار ماسک با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گزارش داده بود. دفتر نتانیاهو تا کنون در این مورد اظهار نظری نکرده است.

این در حالی است که گروه‌های حقوق بشر، ماسک را به یهودستیزی در شبکه اجتماعی «ایکس» متهم می کنند.

سفر ایلان ماسک همزمان با آتش‌بس چهار روزه جنگ حماس و اسرائیل در غزه صورت گرفته است.

نتانیاهو در 18 سپتامبر در کالیفرنیا با ماسک دیدار کرد و به او گفت، که «توازنی» بین حفاظت از آزادی بیان و مبارزه با یهودستیزی برقرار کند و این پس از هفته‌ها بحث بر سر محتوای یهودستیزانه در شبکه اجتماعی «ایکس» صورت گرفت.

ماسک در پاسخ گفت که با یهودستیزی و هر چیزی که « مروج نفرت و جنگ باشد» مخالف است، ماسک پیشتر گفته بود که شبکه اجتماعی «ایکس» نفرت و دشمنی را ترویج نمی‌دهد.

ماسک در 15 نوامبر، در تایید پستی که نوشته بود، یهودیان به نفرت علیه سفیدپوستان دامن می‌زنند. گفت اینکه کاربری به تئوری توطئه «جایگزین بزرگ» اشاره کرده «حقیقت واقعی» را بیان می کند.

شرکت‌های بزرگ آمریکایی به طور موقت تبلیغات در شبکه اجتماعی «ایکس» را متوقف کردند.

ماسک گفت که «ایکس» باید بستری برای ارسال دیدگاه‌های مختلف باشد، اما این شرکت برخی از پست‌هایی را که خط‌مشی‌های آن را نقض کنند، محدود می‌کند و این رویکرد را «آزادی بیان، نه آزادی دسترسی» می‌داند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size