انستیتو ژئوفیزیک روسیه از بروز طوفان مغناطیسی در کره زمین خبر داد

احتمال دارد علائمی مانند بیخوابی، سردرد، سرگیجه، ضربان قلب نامنظم و درد مفاصل در طوفان مغناطیسی پدیدار شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انستیتو ژئوفیزیک کاربردی روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد کره زمین دوشنبه 6 آذر شاهد یک طوفان مغناطیسی قوی در حال وقوع است.

به گزارش رسانه‌های روسی، در این بیانیه آمده است: «در بیست و ششم نوامبر(5 آذر)، اختلالی در میدان مغناطیسی زمین، ثبت شد.»

بر اساس داده‌های پایش فضایی آب و هوا، درجه اختلال میدان مغناطیسی زمین به سطح «جی2» رسید که به معنای «متوسط» در مقیاس رصد متشکل از پنج شاخص است که در آن، «جی5» بسیار قوی و «جی 1» به عنوان درجه ضعیف، تعریف شده‌اند.

سطح «جی2» بدین مفهوم است که مشکلاتی در سیستم‌های انرژی روی زمین بروز کرده و قطع ناوبری رادیویی و تماس‌های رادیویی نیز محتمل است.

تاثیرات بر سلامتی

«العربیه» پیشتر به نقل از یک کارشناس روسی در مورد تأثیر این طوفان‌ها بر سلامت انسان، در دراز مدت هشدار داده و تأکید کرد که این طوفان‌ها می‌توانند، مشکلات عمده‌ای برای سلامتی ایجاد کنند.

به گزارش رسانه‌های روسی، ساوینیچ آلیوا، پزشک داخلی، گفت: «احتمال دارد علائمی مانند بیخوابی، سردرد، سرگیجه، ضربان قلب نامنظم و درد مفاصل در طوفان مغناطیسی پدیدار شود.»

آلیوا افزود: «واکنش انسان‌ها به این پدیده متفاوت است، زیرا برخی دچار خواب‌آلودگی شده و برخی دیگر از اختلالات روانی و عاطفی رنج می‌برند و ممکن است دچار «پنیک» شوند.»

او افزود: «در صورت بروز این اختلالات، باید با در نظر گرفتن نظام خواب و استراحت، آب سالم بیشتری نوشید. علاوه بر این، مصرف زیاد غذاهای شور توصیه نمی‌شود، زیرا باعث آشفتگی سیستم عصبی می‌شوند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size