دی‌کاپریو: اسکورسیزی و دنیرو «پدران سینمایی» من هستند

قاتلان ماه‌گُل حماسه‌ای تاریخی درباره جنایات سفیدپوستان علیه سرخپوستان است که در اوایل قرن بیستم در میدان‌های نفتی اوکلاهما می‌گذرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لئوناردو دی‌کاپریو، ستاره هالیوود که 49 سال دارد، در جریان کنفرانس مطبوعاتی آخرین فیلم مارتین اسکورسیزی به نام «قاتلان ماه‌گُل»، از این کارگردان پُرسابقه و همبازی خود در این فیلم رابرت دنیرو، که هر دو 80 ساله هستند، تقدیر کرد و آنها را «پدران سینمایی» خود خواند.

دی‌کاپریو گفت اولین بار در سال 1993 در فیلم «زندگی این پسر» با دنیرو همبازی شده است، و افزود بازی در این فیلم اولین نقش اصلی او در سینما بود. به گفته وی، دنیرو بعد از آن دی‌کاپریو را به اسکورسیزی معرفی کرد، و از آن زمان این دو نفر با هم شش فیلم ساخته‌اند.

دی‌کاپریو و دنیرو بازیگران اصلی آخرین فیلم اسکورسیزی نیز هستند. قاتلان ماه‌گل حماسه‌ای تاریخی درباره جنایات سفیدپوستان علیه سرخپوستان است که در اوایل قرن بیستم در میدان‌های نفتی ایالت اوکلاهما می‌گذرد.

در این فیلم ارنست برکهارت (دی‌کاپریو) به شهرستان اوسِیج در اوکلاهما می‌رود تا برای عمویش ویلیام کی هیل (دنیرو) کار کند. هیل توطئه‌ای چیده است تا «ملت اوسیج»، که همان سرخپوستان محلی هستند، را قتل عام کند تا زمین‌های نفت‌خیز آنها را به چنگ آورد. برکهارت در این کار او را همراهی می‌کند.

دی‌کاپریو می‌گوید روابط میان شخصیت‌های فیلم بسیار پیچیده و دشوار بود، و خودش و همبازی‌اش و کارگردان سر تقریبا تمام صحنه‌ها برای مدتی طولانی روی درست درآوردن رابطه کاراکترها در آن صحنه خاص کار می‌کردند.

دنیرو نیز که سابقه همکاری‌اش با اسکورسیزی به سال 1973 و فیلم «خیابان‌های پایین‌شهر» برمی‌گردد، در این کنفرانس گفت که کار با اسکورسیزی همیشه برایش «آسان و رضایت‌بخش» بوده است، و به همین دلیل هم با او 10 فیلم ساخته است.

به گفته این ستاره هالیوود: «پروژه‌ها را با هم پیدا کردیم و به فیلم تبدیل‌شان می‌کردیم. همیشه عالی بوده است. من خیلی خوش شانس بوده‌ام که توانسته‌ام با مارتی 10 تا فیلم بسازم، و امیدوارم بتوانیم چند فیلم دیگر هم با هم درست کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size