شناسایی اولین مورد ابتلا به سویه جهش‌یافته اومیکرون در کانادا

سازمان بهداشت کانادا اعلام کرد که مقامات، افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا را طی چند هفته گذشته ثبت کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقامات بهداشتی کانادا اعلام کردند که استان بریتیش کلمبیا، اولین مورد ابتلا به سویه جدید بسیار جهش‌یافته اومیکرون با نام «بی.ای.2.86» را در فردی که به خارج از کشور سفر نکرده بود، شناسایی کرد.

بانی هنری، افسر ارشد پزشکی استان، و آدریان دیکس، وزیر بهداشت کانادا در بیانیه‌ای مشترک گفتند که فرد مبتلا در بیمارستان بستری نشده و شناسایی ابتلا به ویروس «بی.ای.2.86»، خطر سطح ابتلا در استان بریتیش کلمبیا را تغییر نمی‌دهد.

به گفته آنها شناسایی موارد ابتلا به این سویه در کانادا و این استان، پیش‌بینی می‌شد و ویروس کرونا هنوز در سطج جهان شیوع دارد.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده هفته گذشته تاکید کردند که سویه «بی.ای.2.86» ممکن است افرادی که قبلاً به ویروس کرونا مبتلا شده یا واکسن‌های پیشگیرانه دریافت کرده‌اند را هم مبتلا سازد.

دانشمندان گفته‌اند که اگرچه نظارت بر وضعیت شیوع «بی.ای.2086»ضرورت دارد اما با توجه به ایمنی جمعی ایجاد شده در سراسر جهان که پس از پاندمی و واکسیناسیون سراسری حاصل شده، بعید است که این سویه بتواند موج تازه و مرگباری از «کووید-19» را ایجاد کند.

سازمان بهداشت کانادا اعلام کرد که مقامات، افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا را طی چند هفته گذشته ثبت کرده‌اند، اگرچه دامنه فعالیت این ویروس نسبتاً پائین است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید