افزایش طول عمر در آمریکا روند سنتی زندگی را بر هم زده است

«نسل اِکس» یا گروه سنی 40 تا 59 ساله بیشترین تاثیر را از این تغییر پذیرفته است، و بیشترین استرس را دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پژوهشی جدید که توسط موسسه «ترنس‌آمریکا» و دانشگاه ام.آی.تی انجام شده است، نشان می‌دهد که افزایش طول عمر عمومی شهروندان آمریکایی، روند سه‌مرحله‌ای «آموزش، کار، بازنشستگی» زندگی سنتی در این کشور را با چالش‌های جدی مواجه کرده است.

بر اساس این پژوهش، گروه سنی 40 تا 59 ساله بیشترین تاثیر را از این تغییر پذیرفته است. این گروه سنی که تحت عنوان «نسل اِکس» طبقه‌بندی می‌شود، درباره تمام مسائل زندگی، از بزرگ کردن بچه و پس‌انداز برای تحصیل فرزندان تا مراقبت از والدین سالخورده‌شان، بیشترین استرس را دارند. آنها متوجه شده‌اند که ممکن است تا سن 85، 95 یا حتی 100 سالگی زندگی کنند، و باید از همین الان شروع به برنامه‌ریزی کنند.

این تحقیق همچنین نشان داد در حالی که 74 درصد افرادی که در دهه پنجم زندگی خود به سر می‌برند، می‌گویند صرفه‌جویی در مخارج برای بازنشستگی مهم یا بسیار مهم است، تنها 57 درصد گفتند که انتظار دارند بتوانند بازنشسته شوند. علاوه بر این، نیمی از این افراد در میانسالی، بیشتر از سایر گروه‌های سنی مورد مطالعه، از نظر مالی دچار مشکل هستند.

بزرگسالان 20 تا 39 ساله روی چالش‌های مالی فعلی خود متمرکز هستند، که شامل پرداخت وام‌های دانشجویی، پس‌انداز برای پیش‌پرداخت خانه، و اهداف دیگر می‌شود. این گروه سنی، که «نسل زد» نامیده می‌شود، یک زندگی کاری پیچیده و چندبخشی خواهد داشت که تعداد مشاغل آن بیش از حد معمول است. آنها همچنین ورزش، شامل یوگا و مدیتیشن، را در اولویت قرار می‌دهند.

افراد مسن 60 تا 79 ساله نسبت به گروه‌های سنی دیگر در بهترین موقعیت مالی قرار دارند و در حال حاضر از آن بهره می‌برند. در بین تمام گروه‌های سنی، این گروه بیشترین ثبات مالی و اعتماد به زندگی را نشان می‌دهند. علاوه بر این، اعضای گروه سنی مذکور هم‌اکنون در حال بررسی توانایی خود برای ادامه کار در برخی ظرفیت‌ها، از جمله به صورت پاره‌وقت هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید