میوه بخورید اما از این 5 اشتباه بپرهیزید

میوه‌ها سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی‌اکسیدان‌ها و قند طبیعی، راهی لذت‌بخش برای تغذیه بدن ما هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دانشمندان و متخصصان علوم تغذیه می‌گویند که خوردن روزانه میوه‌ها یک عادت خوب است، اما برخی اشتباهات رایج درباره مصرف این خوردنی‌های خوشمزه و خوش‌رنگ وجود دارد که باید از آن پرهیز کرد.

به گزارش بخش سلامت وب‌سایت «مانی کنترل»، آخرین بررسی‌های علوم تغذیه نشان داده که گنجاندن انواع میوه‌ها در رژیم غذایی افراد می‌تواند به بهبود هضم، افزایش آب‌رسانی، پوست درخشان و افزایش نشاط منجر شود.

بنابراین، با کنار گذاشتن این اشتباهات رایج، می‌توانید از طیف کاملی از مزایای سلامتی که میوه‌ها برای شما در پی دارند، لذت ببرید.

در واقع، در دنیای وسیع سلامتی و تغذیه، چیزهای کمی مانند میوه‌های تازه و آبدار جذابیت جهانی دارند. میوه‌ها سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی‌اکسیدان‌ها و قند طبیعی، راهی لذت‌بخش برای تغذیه بدن ما هستند.

با این حال، حتی سالم‌ترین عادات را می‌توان با برخی از اشتباهات رایج که می‌تواند ناخواسته مزایای این شگفتی‌های طبیعت را تضعیف کند، مختل کرد.

در اینجا پنج اشتباه وجود دارد که هنگام مصرف میوه‌ها باید از آنها اجتناب کنید و به شما کمک می‌کند تا فواید سلامتی آنها را به حداکثر برسانید:

خوردن میوه بعد از غذا

از خوردن میوه بلافاصله بعد از وعده غذایی خودداری کنید چون موجب اختلال در هضم غذا می‌شود. میوه‌ها از قندهای ساده‌ای درست شده‌اند و آنزیم‌های هضم آن‌ها اغلب با آنزیم‌های هضم غذاهای دیگری که می‌خوریم متفاوت است و این می‌تواند به دستگاه گوارش ما فشار زیادی را تحمیل کند.

آب میوه

آب میوه، مهم‌ترین عاملی که مصرف میوه‌ها را سالم می‌کند، یعنی فیبر که به دفع کمک می‌کند را با خود ندارد و فقط منبع متراکمی از قندهای ساده است، چیزی که متخصصان تغذیه با جدیت می‌گویند که باید از آن پرهیز کرد.

میوه‌های ذخیره شده

میوه‌های از قبل خردشده و نگه‌داری شده در داخل یخچال طعم میوه تازه را ندارند و مواد مغذی خود را نیز از دست می‌دهند. بنابراین اگر میوه‌ای را خرد کردید، سعی کنید آن را زودتر مصرف کنید.

خوردن میوه در شب

میوه خوردن در شب به دلیل قند بالای میوه‌ها می‌تواند سطح قند خون ما را بالا ببرد و منجر به اختلالات خواب شود.

نوشیدن آب بعد از خوردن میوه

خوردن آب بعد از میوه می‌تواند اسید معده و آنزیم‌های موجود در آن را رقیق کند و از این طریق روند هضم غذا و میوه را با اختلال مواجه کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size