مقامات ایتالیایی با هجوم موش‌ها به تماشاخانه دوران رم باستان مقابله می‌کنند

موج گرمای اخیر با دور انداختن مقادیر زیادی بطری پلاستیکی در اطراف بنای تاریخی، مشکل را تشدید کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقامات رم، پایتخت ایتالیا اعلام کردند که در حال انجام اقداماتی برای مقابله با هجوم موش‌ها در اطراف «کولوسئوم»، بزرگ‌ترین تماشاخانه باستانی یادگار دوران امپراتوری رم هستند.

به گزارش «بی‌بی‌سی»، این اظهارات در حالی یکشنبه 5 شهریور منتشر شده که پیشتر پخش ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی از سوی گردشگران که نشان می‌دهد جوندگان در نزدیکی آمفی تئاتر باستانی پرسه می‌زنند، خبرساز شده بود.

سابرینا آلفونسی، رئیس مرکز جمع‌آوری زباله شهرداری رم، گفت که در روزهای شنبه و یکشنبه، به کمک کارگرانی که زباله‌ها را جمع می‌کردند و تله‌هایی جا می‌گذاشتند، «مداخله‌ای فوق‌العاده» صورت گرفته است.

آلفونسی همچنین ادامه داد که موش‌ها مجذوب انبوه زباله‌های گردشگران شده‌اند.

او افزود که موج گرمای اخیر با دور انداختن مقادیر زیادی بطری پلاستیکی در اطراف بنای تاریخی، مشکل را تشدید کرده است.

به گفته او، اکنون وضعیت تحت کنترل است، اما عملیات هفته آینده با تمییز کردن مناطق سبز اطراف کولوسئوم و زهکشی‌ محل زندگی موش‌ها توسط کارگران، ادامه خواهد یافت.

مقامات شهری رم می‌گویند حدود هفت میلیون موش در این شهر وجود دارد که به ازای هر ساکن شهر، حدودا دو و نیم موش در رم زندگی می‌کند.

این شهر همچنین چندین سال است که با سطل‌های پر از زباله و انبوه زباله که مستقیماً در خیابان‌ها ریخته می‌شود، برای مقابله با حجم زباله‌ها با مشکل مواجه بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size