«اپل» می‌گوید شارژ کردن گوشی هنگام شب خطر دارد

در مقیاس جهانی، بیش از 21 درصد از کل جمعیتی که از تلفن هوشمند استفاده می‌کنند، مشتری کمپانی اپل هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمپانی «اپل» هشدار داد که شارژ کردن گوشی «آیفون» هنگام شب ممکن است منجر به آتش‌سوزی، جراحت یا شوک الکتریکی شود.

این شرکت در اخطاریه رسمی اخیر خود گفته است هنگامی که آیفون برای مدتی طولانی کار می‌کند یا به منبع برق متصل است، به منظور جلوگیری از سوختن پوست خود، از تماس با گوشی، آداپتور یا شارژر بی‌سیم اجتناب کنید.

به عنوان مثال، روی گوشی، آداپتور یا شارژر بی‌سیم نخوابید، یا آنها را وقتی به منبع برق متصل هستند زیر پتو، بالش یا بدن خود قرار ندهید. آیفون، آداپتور و شارژر بی‌سیم خود را هنگام استفاده یا شارژ کردن در مکانی با تهویه مناسب و خنک قرار دهید. اگر مشکل فیزیکی دارید که بر توانایی شما در تشخیص گرما روی بدن تأثیر می‌گذارد، بیشتر مراقب باشید.

اپل در اخطاریه جدید خود اضافه می‌کند که کاربران آیفون می‌توانند از شارژرهای ثالث (غیر از برند اپل) استفاده کنند، اما لازم است این کار را با احتیاط انجام دهند. سایر آداپتورها ممکن است استانداردهای ایمنی لازم را رعایت نکنند و شارژ کردن با چنین آداپتورهایی ممکن است «خطر مرگ یا آسیب جدی» به همراه داشته باشد.

به گفته اپل، همچنین می‌توانید با «Made for iPhone» یا سایر کابل‌ها و آداپتورهای ثالث که با USB 2.0 یا نسخه‌های جدیدتر مطابقت دارند و مقررات آمریکا و استانداردهای ایمنی بین‌المللی و منطقه‌ای را رعایت می‌کنند، آیفون را شارژ کنید.

حدود 1.5 میلیارد نفر از مردم جهان کاربران آیفون هستند. بدین ترتیب، در مقیاس جهانی، بیش از 21 درصد از کل جمعیتی که از تلفن هوشمند استفاده می‌کنند، مشتری کمپانی اپل هستند.

تخمین زده می‌شود که 64 درصد از مردم گوشی‌های خود را در طول شب، احتمالاً توی رختخواب یا کنار تخت‌، شارژ می‌کنند. لذا هشدار اپل به ویژه متوجه افرادی است که عادت به نگهداری گوشی در نزدیکی خود هنگام شارژ آن دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size