اولین مورد ابتلا به سویه جدید کرونا در بریتانیا شناسایی شد

آژانس امنیت بهداشت بریتانیا اعلام کرد سویه موسوم به «بی.ای 2.86» در آمریکا، دانمارک و اسرائیل نیز شناسایی شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

آژانس امنیت بهداشت بریتانیا، جمعه 26 مرداد اعلام کرد که اولین مورد ابتلا به سویه «بی.ای 2.86» از سویه‌های کووید-19 را در این کشور در فردی که اخیراً سفری نداشته، شناسایی کرده است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده نیز پنجشنبه اعلام کرد که در حال ردیابی سویه جدیدی است که باعث بیماری کووید-19 می‌شود.

این مرکز در پستی در پلتفرم «ایکس» نوشت که سویه موسوم به «بی.ای 2.86» در آمریکا، دانمارک و اسرائیل شناسایی شده است.

راه‌های حفاظت

مرکز مزبور در مورد راه‌های محافظت از مردم برابر این سویه، توضیح داد که توصیه‌های پیشگیری برای همه سویه‌های کووید-19 تا جمع‌آوری اطلاعات بیشتر در مورد «بی.ای 2.86 »، یکسان است.

سازمان جهانی بهداشت هم پنجشنبه، در پلتفرم «ایکس» اعلام کرد که این سویه جدید را با توجه به شمار زیاد جهش‌های ژنتیکی، به عنوان «سویه تحت نظارت» طبقه‌بندی کرده است.

سازمان ملل چند روز پیش در ارتباط با سویه «ای.جی 5» اعلام کرد که این سویه نخستین بار در 17 فوریه 2023 شناسایی و در 19 ژوئیه 2023 به عنوان «سویه تحت نظارت» طبقه‌بندی شد.

منشاء و علت ایجاد ویروس کرونا، هنوز به طور قطعی مشخص نشده است. این ویروس برای اولین بار در چین ظاهر شد و طی سال‌های گذشته صدها جهش داشته، اما همه دانشمندان توافق نظر دارند که واکسن‌ها در مقابله با کرونا موثرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید