همکاری سعودی و«گوگل کلاود» برای آموزش هوش مصنوعی به هزار زن از 28 کشور جهان

این برنامه در راستای اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد با هدف ارائه خدمات آموزشی در زمینه هوش مصنوعی به 25 هزار زن از برخی کشورهای جهان به مدت 5 سال با همکاری سعودی و «گوگل کلاود» به مورد اجرا گذاشته می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان داده و هوش مصنوعی پادشاهی عربی سعودی، «سدایا» (SDAIA) با همکاری «گوگل کلاود» به هزار زن از 28 کشور جهان در زمینه داده‌ و هوش مصنوعی، خدمات آموزشی ارائه می‌دهد.

بنا به گزارشی که خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، سه‌شنبه 24 مرداد منتشر کرد، این ابتکار آموزشی مرحله نخست از«برنامه الویت» (Elevate) است که در نوع خود در جهان اولین است.

بر پایه همین گزارش، این برنامه با هدف ارائه آموزش و مهارت‌های مرتبط با هوش مصنوعی به بیش از 25 هزار زن از کشورهای مختلف جهان در حوزه‌های پیشرفته فنی به مدت پنج سال ادامه خواهد داشت.

مرحله اول این برنامه، از اوایل ماه مه 2023، آغاز شده و تقریباً چهار ماه طول می‌انجامد و در طی آن کارآموزان چهار سطح مختلف آموزش آنلاین را می‌گذرانند.

گروهی از کارشناسان جوان سعودی از سدایا - هفت مربی مرد و نه مربی زن - بر آموزش مرحله اول نظارت می‌کنند.

این برنامه همچنین جلسات آموزشی رایگانی را ارائه می‌دهد که برای تجهیز شرکت‌کنندگان به مهارت‌ها و تخصص‌های لازم در رشته‌هایی مانند مهندسی کلاود، مهندسی داده، مهندسی یادگیری ماشینی و عملیات ابری طراحی شده است.

تعداد متخصصان حوزه فناوری در مرحله اول این طرح به 300 کارآموز رسیده، در حالی که افراد غیرمتخصص حدود 700 نفر بودند.

آنها نماینده کشورهای مختلفی از پادشاهی عربی سعودی گرفته تا امارات متحده عربی، کویت، عمان، مصر، موریتانی، ایالات متحده آمریکا، نیجریه، تانزانیا، سوریه، ترکیه، الجزایر، کنیا، هند، اردن، برزیل، گامبیا، ویتنام، اوگاندا، اسواتینی، لبنان، لسوتو، عراق، بریتانیا، سودان، تونس، مولداوی، ازبکستان و لیبریا هستند.

هدف از اجرای این طرح، آموزش و توانمندسازی بیش از 25 هزار زن در سراسر جهان برای مشارکت در طیف گسترده‌تری از نقش‌ها در حوزه‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، به‌ویژه در بازارهای نوظهور جهانی است.

آنها همچنین، برای پیگیری بهتر فرصت‌های شغلی در این زمینه‌ها، کمک به پر کردن شکاف جنسیتی در زمینه‌های علمی و همسویی با اهداف توسعه پایدار 2023 سازمان ملل متحد مجهز می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size