جزیره «الوصل» سعودی؛ تندیسی از زیبایی در خلیج عقبه

آب و هوای معتدل در تابستان و درصد بسیار پایین رطوبت از ویژگی‌های منحصر به فرد این جزیره به شمار می‌آید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جزیره الوصل واقع در جنوب استان حقل، دورافتاده‌ترین جزیره سعودی در خلیج عقبه، یکی از مشهورترین مراکز گردشگری است که سواحل آن در تعطیلات تابستانی به دلیل مناظر طبیعی غنی و متنوع بیولوژیکی، توجه علاقه‌مندان به طبیعت و تفریحات دریایی را به خود جلب می‌کند.

وجه تمایز ساحل این جزیره، رنگ‌بندی‌های طبیعی و آب‌های فیروزه‌ای شفاف آن است که فرصت یک تجربه سرگرم‌کننده سرشار از لذت و سرخوشی را فراهم می‌آورد.

آب و هوای معتدل در تابستان و درصد بسیار پایین رطوبت نیز از ویژگی‌های منحصر به فرد این جزیره به شمارمی‌آید. الوصل با مساحتی در حدود 20 هزار متر مربع وسعت، حدود 555.6 متر از ساحلی که به شبکه صخره‌های مرجانی غوطه‌ور در آب متصل شده، فاصله دارد که بخش‌هایی از آن هنگام جزر دریا، پدیدار می‌شود.

بر أساس تعریف سازمان زمین‌شناسی، این جزیره به عنوان جزایر مرجانی طبقه‌بندی می‌شود.

جزيرة الوصل
جزيرة الوصل

عمر ابوالعز، مربی غواصی نیز در مورد تجربه خود در کاوش این جزیره به خبرگزاری رسمی سعودی «واس» توضیح داد که جزیره «الوصل»، دارای انواع صخره‌های مرجانی مانند مرجان مغزی، مرجان سفره‌ای، مرجان آتشین و مرجان نرم است.

سواحل جزيرة الوصل
سواحل جزيرة الوصل

ابوالعز افزود که صخره‌های مرجانی، زیستگاه ماهی هامور النیمو و التربانی «ابلیون» است و زیبایی منظره غروب دلربای آفتاب که در پشت کوه‌های مقابل خلیج عقبه، پنهان می‌شود، صحنه است که برای عکاسان و نوآوران، الهام‌بخش است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size