توصیه «یونسکو» به سیاست‌گذاران: استفاده از تلفن همراه در مدارس را ممنوع کنید

بر اساس گزارش یونسکو استفاده بیش از حد از تلفن همراه با عملکرد آموزشی ضعیف‌تر مرتبط است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارشی از سازمان ملل متحد، توصیه می‌کند برای کاهش اختلال در کلاس درس، استفاده از تلفن‌های هوشمند باید در مدارس ممنوع شود.

به گزارش «بی.بی.سی»، چهارشنبه، 4 مرداد، «سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی ملل متحد» موسوم به «یونسکو» (UNESCO)، در بیانیه‌ای نوشت: «این ممنوعیت، از یادگیری کودکان حمایت می‌کند و از کودکان در برابر قلدری و مزاحمت‌های آنلاین محافظت می‌کند.»

این گزارش به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهد استفاده بیش از حد از تلفن همراه با عملکرد آموزشی ضعیف‌تر مرتبط است.

«یونسکو»، 200 سیستم آموزشی در سراسر جهان را بررسی کرده و تخمین می‌زند که از هر 6 کشور، یک کشور استفاده از تلفن هوشمند را در مدارس ممنوع کرده است.

به گزارش «گاردین»، این سازمان به سیاستگذاران در مورد استقبال نادرست از فناوری دیجیتال هشدار داد و استدلال کرد که تأثیر مثبت آن بر نتایج یادگیری و کارایی اقتصادی می‌تواند «اغراق‌آمیز باشد و فناوری جدید همیشه بهتر نیست.»

بر اساس این گزارش، «همه تغییرات به منزله پیشرفت نیستند. فقط به این دلیل که کاری را می‌توان انجام داد به این معنی نیست که باید انجام شود.»

بر اساس بیانیه روز چهارشنبه یونسکو، به دلیل تمایل سیستم‌های آموزشی به یادگیری به صورت آنلاین، به ویژه در دانشگاه‌ها، آمده است که سیاستگذاران نباید از «بعد اجتماعی» آموزش که در آن دانش‌آموزان آموزش حضوری دریافت می‌کنند، غافل شوند.

اخیراً هلند اعلام کرده است که استفاده از تلفن‌ها، تبلت‌ها و ساعت‌های هوشمند از ژانویه 2024 در کلاس‌های درس ممنوع خواهد شد.

دولت هلند گفت که این اقدام برای جلوگیری از پرت شدن حواس دانش‌آموزان از کار مدرسه است.

در بریتانیا و بسیاری دیگر از کشورها اما، هیچ دستورالعملی از سوی دولت وجود ندارد، بنابراین تصمیم‌گیری در مورد ممنوعیت تلفن‌های هوشمند بر عهده مدارس است.

در بریتانیا، بسیاری از دبیران قوانین خود را وضع می‌کنند، مانند خاموش کردن تلفن در طول درس، اما می‌توان از آنها در مواقع اضطراری استفاده کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید