ایلان ماسک: توییتر برای تغییر لوگو «از همه پرندگان» خداحافظی می‌کند

ماسک تصویری از یک حرف ایکس درخشان و در حال سوسو زدن را منتشر کرد اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایلان ماسک، مالک میلیارد توییتر، ماسک یکشنبه، اول مرداد گفت که به دنبال تغییر لوگوی توییتر است و در توییتی نوشت: «و به زودی با برند توییتر و به تدریج از همه پرندگان خداحافظی خواهیم کرد.»

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، مالک میلیاردر در توییت خود نوشت: «اگر امشب یک لوگوی ایکس X به اندازه کافی خوب ارسال شود. فردا در سرتاسر جهان پخش زنده می‌شویم.»

ماسک تصویری از یک حرف ایکس درخشان و در حال سوسو زدن را منتشر کرد اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

از زمان خرید توییتر توسط ماسک، این شبکه اجتماعی محبوب تحت مدیریت پرفراز و نشیب او تغییرات بزرگی را تجربه کرده است.

ماسک در ماه اکتبر، نام تجاری شرکت خود را به X Corp تغییر داد، که منعکس کننده چشم‌انداز این میلیاردر برای ایجاد یک «ابر اپلیکیشن» یا اپلیکیشن همه‌منظوره، مانند «وی‌چت» چین است.

وب‌سایت توییتر می‌گوید لوگوی آن، که پرنده‌ای آبی را نشان می‌دهد، «قابل تشخیص‌ترین دارایی ماست» و اضافه کرد: «به همین دلیل و برای محافظت از آن است که ما این چنین هستیم.»

این پرنده به طور موقت در ماه آوریل با «سگ شیبا اینو» متعلق به شرکت «داگوکوین» (Dogecoin) جایگزین شد که در نهایت به افزایش 4 میلیارد دلاری به ارزش بازار میم‌کوین کمک کرد.

جدیدترین درگیری توییتر، شکایتی بود که در روز سه‌شنبه علیه این شرکت تنظیم شده و مدعی است که توییتر حداقل 500 میلیون دلار به عنوان پاداش پایان کار به کارمندان سابقش بدهکار است.

ماسک از زمان خرید توییتر، بیش از نیمی از نیروی کار این شبکه اجتماعی را برای کاهش هزینه‌ها اخراج کرده است.

روز جمعه، ماسک گفته بود که شرکت جدید هوش مصنوعی او، «ایکس ای‌آی» (XAI)، از توییت‌های عمومی توییتر برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی خود و کار با تسلا بر روی نرم‌افزار هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد.

این میلیاردر که مالک توییتر است و شرکت خودروسازی تسلا را نیز اداره می‌کند، در طی یک گفت‌وگوی صوتی توییتر در «اسپیس» گفت که رابطه بین شرکت‌هایش «منافع متقابل» خواهد داشت و می‌تواند کار تسلا در قابلیت‌های خودران را تسریع بخشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید