نجات معجزه‌آسای ملوان استرالیایی پس از 3 ماه سرگردانی در اقیانوس آرام

این ملوان و سگش طی سه ماه گذشته تنها با خوردن ماهی خام و آب باران زنده ماندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک ملوان استرالیایی که پس از سه ماه سرگردانی در اقیانوس آرام به همراه سگش «بلا» توسط یک قایق صید ماهی تن مکزیکی نجات یافت، پس از این که برای اولین بار از زمان آغاز تجربه دشوارش به خشکی پا گذاشت، از زنده‌ماندن خود بسیار ابراز خوشحالی و«سپاسگزاری» کرد.

تیموتی لیندسی شادوک، 54 ساله، پس از این که سه‌شنبه 27 تیر در شهر مانزانیلو مکزیک از قایق ماهیگیری «ماریا دلیا» که او را نجات داد، پیاده شد، فاش ساخت که با خوردن زیاد «ماهی خام» و آب باران، زنده مانده است.

شادوک با لبخند، ریش بلند و بدنی لاغر در بندر شهر ساحلی در فاصله 21 کیلومتری غرب مکزیکوسیتی به خبرنگران گفت: « حالم خوب است و خیلی بهتر از قبل هستم»

«باور نمی‌کردم دوام بیاورم»

او با تشکر از خلبان بالگرد و شرکت ماهیگیری که جانش را نجات دادند، گفت: «من زنده ماندم و واقغا باورم نمی‌شد که زنده می‌مانم.»

شادوک تاکید کرد حال او و سگ «بی‌نظیرش» خوب است.

سفری 3700 مایلی

شادوک و سگش ماه آوریل از شهر لاپاز مکزیک به سمت پلی‌نزی فرانسه حرکت کردند ولی بعد از بروز مشکلات فنی برای قایق آنها، به مدت چندهفته در سفری 3700 مایلی در آب‌های بین‌المللی سرگردان شدند.

او در خصوص علت حرکتش از شبه‌جزیره باجا مکزیک برای عبور از اقیانوس آرام گفت: «مطمئن نیستم که پاسخی برای آن داشته باشم، اما من واقعاً از قایقرانی لذت می‌برم و دریانوردان را دوست دارم. زندگی دریایی، همه ما را شبیه هم می‌کند. اقیانوس در ماست. ما اقیانوس هستیم.»

او افزود: «وقوع طوفان، وسایل الکترونیکی و آشپزی را از بین برد و من و بلا با ماهی خام زنده ماندیم.»

او با اشاره به اینکه چقدر «لاغر» شده، به شوخی گفت: «من مجبور شدم سوشی زیادی بجوم»

مالک کشتی مکزیکی گفت که شادوک و سگش هنگام نجات یافتن در وضعیت «مخاطره آمیزی» قرار داشتند و فاقد آذوقه و سرپناه بودند و خدمه کشتی به آنها مراقبت‌های پزشکی، غذا و آبرسانی کردند.

شادوک با چهره‌ای شاد و چشمانی که از خوشحالی برق می‌زد گفت که به‌زودی به استرالیا بازخواهدگشت زیرا مشتاق دیدن خانواده‌اش است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید