ایلان ماسک از کاهش 50 درصدی درآمدهای تبلیغاتی توییتر خبر داد

به گفته ماسک، توییتر درصدد رسیدن به درآمد 3 میلیارد دلاری در سال 2023 است با این حال نسبت به درآمد 5.1 میلیارد دلار در سال 2021 کمتر نشان می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ایلان ماسک، میلیاردر و کارآفرین مشهور آمریکایی، اعلام کرد که تراز نقدینگی «توییتر» به‌دلیل کاهش نزدیک به 50 درصدی درآمد تبلیغاتی و همچنین بدهی‌های سنگین، هنوز منفی است و انتظارات او در خصوص مثبت‌شدن جریان نقدینگی این پلتفرم تا ژوئن را برآورده نکرده است.

ماسک، شنبه 24 تیر در توییتی نوشت: «ما قبل‌ از این که از هر چیز دیگری لذت ببریم، باید به جریان نقدینگی مثبت برسیم.»

این گفته ماسک نشان می‌دهد اقدامات مرتبط با کاهش هزینه‌ها از زمان تصاحب توییتر توسط او در اکتبر گذشته، به تنهایی برای مثبت‌شدن تراز نقدینگی کافی نبوده است.

همچنین مشخص شده که درآمد تبلیغاتی توییتر با سرعت دلخواه ماسک که در مصاحبه‌ با «بی‌بی‌سی» در ماه آوریل گفته بود اکثر تبلیغ‌کنندگان به این پلتفرم بازگشته‌ و یا در صدد بازگشت هستند، بهبود نیافته است.

ماسک پس از اخراج هزاران کارمند و کاهش هزینه‌های خدمات ابری، گفت که توییتر، هزینه‌های غیربدهی خود را از 4.5 میلیارد دلار پیش‌بینی شده در سال 2023 به 1.5 میلیارد دلار کاهش داد.

توییتر به‌دلیل بدهی‌های قبل‌ از تصاحب ماسک، باید سالانه حدود یک و نیم میلیارد دلار سود پرداخت کند.

مشخص نیست ماسک کاهش 50 درصدی درآمد تبلیغاتی توییتر را برای کدام بازه زمانی اعلام کرده است.

به گفته ماسک، توییتر درصدد رسیدن به درآمد 3 میلیارد دلاری در سال 2023 است با این حال نسبت به درآمد 5.1 میلیارد دلاری در سال 2021 کمتر نشان می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید