سی‌ان‌ان: گرما در جنوب آمریکا مرگبار شده است

وقتی هوا در طول شب گرم می‌ماند، استرس و فرسودگی حاصل از گرما بسیار بیشتر می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «سی‌ان‌ان» در گزارشی می‌نویسد که بالا ماندن دمای متوسط در بخش‌های جنوبی آمریکا در طول شبانه‌روز طی دو هفته اخیر باعث شده میزان حرارت هوا مرگبار شود.
حرارت بالای 38 درجه سانتیگراد در جنوب آمریکا که چند روز طول کشیده است، و در هنگام شب نیز کاهش چندانی پیدا نکرده است، می‌تواند برای کسانی که تهویه مطبوع ندارند کشنده باشد.
خنکی شبانه به خنک شدن بدن و بهبود یافتن از گرمای روزانه کمک می‌کند، اما وقتی هوا در طول شب هم گرم می‌ماند، استرس و فرسودگی حاصل از گرما بسیار بیشتر می‌شود.
طی هفته‌ای که گذشت، جنوب تگزاس، فلوریدای جنوبی، و جنوب غربی ایالات متحده گرمای شدیدی را پشت سر گذاشتند، اما یک موج گرمای حتی شدیدتر از آن در آخر هفته از راه می‌رسد و این مناطق را مورد هجوم حرارتی قرار می‌دهد.
بیش از 40 میلیون نفر از کالیفرنیا تا فلوریدا تحت هشدارهای حرارتی قرار دارند. این هشدار مکان‌هایی مانند میامی در فلوریدا و هیوستون و سن آنتونیو در تگزاس را پوشش می‌دهد، که در آنها شاخص گرما به حدود 45 درجه می‌رسد.
لاس‌وگاس در نوادا و فینکس در آریزونا این هفته مدام تحت شدیدترین هشدار خطر گرما قرار داشتند، و میزان حرارت روزانه در آنها 45 درجه سانتیگراد یا بیشتر بود. این دو شهر طی هفته‌های آتی کماکان گرم خواهند ماند و داغ‌تر می‌شوند.
به گفته سی‌ان‌ان، سازمان‌های هواشناسی پیش‌بینی می‌کنند که چهل رکورد حداکثری درجه حرارت و بیش از پنجاه رکورد حداقلی درجه حرارت آخر این هفته در سراسر ایالات متحده شکسته شود.
کارشناسان می‌گویند زمین دارد فریاد می‌زند، و انسان باید گوش کند. به گفته آنها، به دلیل رکوردهای حرارتی که اخیرا شکسته شده است، و بالا ماندن حرارت کلی زمین طی ماه‌های اخیر، سیاره زمین در آستانه فاجعه قرار دارد، و معلوم نیست بعد از این مرحله چه اتفاقات ناگواری می‌تواند روی دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size