«میراث هاگوارتز»؛ بازی شگفت‌انگیز در دنیای جادویی هری پاتر

طراحی جهان جادویی این بازی به قدری دقیق و با جزئیات است که کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر را برای دوستداران آن تداعی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هنگامی که جی کی راولینگ، نویسنده اسکاتلندی، در اواخر دهه نود میلادی نگارش داستان‌های «هری پاتر» را آغاز کرد، کمتر کسی تصور می‌کرد که این مجموعه داستان طی یکی دو دهه به یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین مجموعه‌های ادبیات جهان تبدیل شود.

دنیای جادویی که راولینگ ساخت، در نهایت به سینما و تلویزیون راه یافت، و تعداد زیادی نیز بازی کامپیوتری بر اساس این دنیا تولید شد. اما این بازی‌ها هیچ‌کدام نتوانستند زیبایی و جذابیت دنیای کتاب‌ها و فیلم‌ها را برای هواداران تداعی کنند. «میراث هاگوارتز» که اخیرا به بازار ارائه شده استثنایی بر این قاعده است.

میراث هاگوارتز اگرچه در دنیای هری پاتر است، اما در زمانی بسیار دورتر از دوران هری پاتر می‌گذرد. داستان این بازی در اواخر قرن نوزدهم اتفاق می‌افتد، که حدود یک سده قبل از تولد هری پاتر است.

در میان شخصیت‌های اصلی مجموعه داستان‌ها، آلبوس دامبلدور، مدیر مدرسه جادوگری هاگوارتز، تنها فردی است که می‌تواند در این دوران ظاهر شود، آن هم فقط به شکل یک نوجوان، و نه در قالب استاد پیر و کارکشته‌ای که در داستان‌های هری پاتر مشاهده کردیم.

میراث هاگوارتز اولین بازی در دنیای هری پاتر بدون شخصیت هری پاتر است. این اولین باری نیست که داستانی در این دنیا به دور از هری پاتر روایت می‌شود، اما تمام داستان‌های دیگر به ترتیبی به هری پاتر متصل می‌شدند، اما این یکی هیچ ربطی به او ندارد.

میراث هاگوارتز مورد تحسین عمیق منتقدان و بازی‌کنندگان قرار گرفته است. طراحی جهان جادویی این بازی به قدری دقیق و با جزئیات است که کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر را برای دوستداران آن تداعی می‌کند. بازی‌کنندگان می‌توانند به نقاط مختلف هاگوارتر و اطراف آن مانند دهکده هاگزمید سرک بکشند و با انواع و اقسام موجودات جادویی دست و پنجه نرم کنند.

بازی همچنین امکانات گسترده‌ای برای «شخصی‌سازی» کاراکتر اصلی داستان فراهم آورده است، و بازی‌کنان می‌توانند بر اساس ترجیحات خودشان روی آموزش جادوهای مختلف تمرکز کنند و جادوگری بسازند که منحصر به فرد است. منتقدان می‌گویند امکانات فنی میراث هاگوارتز این امید را ایجاد کرده است که بالاخره از دنیای جادویی راولینگ می‌توان در عرصه بازی‌های کامپیوتری استفاده بهینه کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size