قطارهای سریع‌السیر ژاپن در سالیان آتی کاملا اتوماتیک می‌شوند

طی آزمایش اخیر، قطار 2 ثانیه تاخیر ورود و 9 میلی‌متر انحراف در مکان توقف داشت. کارشناسان این آزمایش به عنوان یک موفقیت بزرگ ستودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

قطار سریع‌السیر ژاپن «شین‌کان‌سن»، که در برخی خطوط خود نیمه‌خودکار عمل می‌کند، قرار است طی یک دهه آینده کاملا اتوماتیک شود، و کمپانی‌های راه‌آهن ژاپن مدتی است آزمایش‌هایی برای دستیابی به این هدف آغاز کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری «کیودو»، در اوایل صبح روز 11 مه امسال یک قطار آزمایشی مجهز به سیستم عامل نیمه‌اتوماتیک، در مسیر توکایدو شین‌کان‌سن از ایستگاه هاماماتسو در استان شیزوکا در مرکز ژاپن عزیمت کرد.

در مسیر راه، هنگامی که راننده یک دکمه سبز را فشار می‌داد، قطار شتاب می‌گرفت، اما وقتی قطار به پیچ و خم در مسیر خط آهن می‌رسید، به‌طور خودکار سرعتش را کاهش می‌داد، و پس از عبور از پیچ دوباره اتوماتیک شتاب می‌گرفت.

قطار در نهایت به ایستگاه شیزوئوکا رسید و متوقف شد. طی این آزمایش، قطار 2 ثانیه تاخیر ورود و 9 میلی‌متر انحراف در مکان توقف داشت. کارشناسان این آزمایش به عنوان یک «موفقیت بزرگ» ستودند.

به گفته کیودو، سر وقت رسیدن و ترک کردن ایستگاه، ورود به موقع به ایستگاه که در فواصل 15 ثانیه‌ای برای هر قطار طرح‌ریزی شده است، بهبود راحتی مسافران، و صرفه‌جویی در مصرف انرژی با تنظیم تعداد چرخه‌های شتاب و کاهش سرعت چالش‌هایی هستند که شین‌کان‌سن برای خودکار شدن کامل باید با آنها دست و پنجه نرم کند.

سیستم نیمه‌اتوماتیک فعلی شامل یک ویژگی پیشرفته است که به قطار اجازه می‌دهد برای جبران تأخیر توسط یک کُندی پیش‌بینی‌شده مثل پیچ خط آهن، روی ریل صاف با سرعت بالاتر از حد معمول حرکت کند، تا اینکه به بخش کندی برسد، که مثلا می‌تواند در صورت هوای بد ایجاد شود، و آنجا سرعت خود را کاهش دهد.

شرکت راه‌آهن ژاپن در حال حاضر برای تامین طبقه‌بندی مورد تایید سازمان‌های بین‌المللی، روی اتوماسیون درجه 2 تمرکز کرده است، که به این معنی است که یک اپراتور باید همیشه در صندلی راننده حضور داشته باشد. با این حال، ژاپن قصد دارد در آینده‌ای نزدیک تمام قطارهای خود را اتوماتیک کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size