راه‌اندازی رقیب توییتر در اروپا به تاخیر افتاد

حساب‌های کاربری قبلاً برای افراد مشهوری مانند «جنیفر لوپز»، «شکیرا» و «هیو جکمن» و همچنین رسانه‌هایی از جمله «واشنگتن پست»، «رویترز» و «اکونومیست» فعال بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فیس‌بوک «متا»، رسماً «تردز» (Threads)، رقیب مبتنی بر متن توییتر را چهارشنبه با بیش از پنج میلیون ثبت‌نام در چند ساعت اولیه راه‌اندازی کرد، اما رونمایی از آن در اروپا به دلیل نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی داده‌ها به تعویق افتاد.

به گزارش «فرانس 24»، «تردز» اکنون بزرگترین رقیب توییتر متعلق به ایلان ماسک است که با وجود رقبای بالقوه بوده است، اما هنوز جایگزینی برای آن پیدا نشده است.

این برنامه در ساعت 23:00 به وقت گرینویچ در فروشگاه‌های اپل و اندروید در 100 کشور منتشر شد.

حساب‌های کاربری قبلاً برای افراد مشهوری مانند «جنیفر لوپز»، «شکیرا» و «هیو جکمن» و همچنین رسانه‌هایی از جمله «واشنگتن پست»، «رویترز» و «اکونومیست» فعال بودند.

مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی متا و بنیانگذار فیس‌بوک در اولین پست خود در پلتفرم جدید، که فعلا بدون تبلیغات اجرا می‌شود، نوشت: «بیایید این کار را انجام دهیم. به تردز خوش آمدید.»

زاکربرگ گفت: «مدتی طول می‌کشد، اما من فکر می‌کنم باید یک برنامه مکالمه عمومی با بیش از 1 میلیارد نفر در آن وجود داشته باشد. توییتر این فرصت را داشته است که این کار را انجام دهد. امیدوارم که ما این کار را انجام دهیم.»

مدت کوتاهی پس از آن، او نوشت: «فقط 5 میلیون ثبت‌نام را در چهار ساعت اول پشت سر گذاشتیم.»

«تردز»، به عنوان یک «اسپین آف» از اینستاگرام معرفی شد که بیش از دو میلیارد کاربر داخلی را به مخاطبان خود ارائه می‌دهد و در نتیجه پلتفرم جدید را از چالش شروع از صفر دور می‌کند.

ناظران می‌گویند که زاکربرگ از مالکیت پر هرج و مرج ماسک در توییتر برای ارائه محصول جدید استفاده می‌کند، که متا امیدوار است به کانال ارتباطی افراد مشهور، شرکت‌ها و سیاستمداران تبدیل شود.

برایان ویزر، تحلیلگر مالی استراتژیک در اپلیکیشن «سابستک» گفت:«به همین سادگی است، اگر یک کاربر اینستاگرام با تعداد زیادی فالوور مانند کارداشیان یا بیبر یا مسی به طور مرتب در تردز پست بگذارد، یک پلتفرم جدید می‌تواند به سرعت رشد کند.»

جاسمین انبرگ، تحلیلگر از Insider Intelligence گفت: «تردز تنها به یکی از چهار کاربر ماهانه اینستاگرام نیاز دارد تا بتواند به اندازه توییتر بزرگ شود.

او افزود: «کاربران توییتر به دنبال جایگزینی هستند و ماسک به زاکربرگ این فرصت داده است.»

آدام موسری، رئیس اینستاگرام به کاربران گفت که «تردز» برای ایجاد یک پلتفرم باز و دوستانه برای مکالمات در نظر گرفته شده است.

در دوران ماسک، توییتر شاهد کاهش اعتدال محتوا با اشکالات و تصمیمات عجولانه بود که افراد مشهور و تبلیغ‌کنندگان بزرگ را ترساند.

سرمایه‌دار تسلا هفته گذشته گفت که دسترسی به توییتر را محدود می‌کند تا شرکت‌های هوش مصنوعی را از آسیب به توییتر برای آموزش فناوری خود باز دارد.

ماسک سپس با اعلام اینکه دسترسی به محصول TweetDeck که به کاربران اجازه می‌دهد جریان سریع توییت‌ها را در یک لحظه مشاهده کنند، فقط برای مشتریانی است که پول پرداخت می‌کنند، خشم طرفداران توییتر را برانگیخت.

اتحادیه اروپا «ماه‌های زیادی» با استفاده از «تردز» فاصله دارد.

متا، مالک «تردز» نیز منتقدان زیادی دارد، به‌ویژه در اروپا و به‌رغم تعداد کاربران گسترده اینستاگرام، آنها می‌توانند سرعت توسعه سایت را کاهش دهند.

شرکتی که قبلاً به عنوان فیس‌بوک شناخته می‌شد عمدتاً به دلیل نحوه مدیریت داده‌های شخصی مورد انتقاد قرار دارد، عنصر ضروری برای تبلیغات هدفمند که به آن کمک می‌کند هر سه ماه میلیاردها دلار سود کسب کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید