کمبود سس «سیراچا» به‌دلیل خشکسالی در مکزیک

انتقال محصول به منطقه‌ای که کمتر تحت تأثیر آب و هوای شدید قرار می‌گیرد و پرورش گونه‌های جدید فلفل که تحمل گرما و خشکسالی را دارد، می‌تواند به جلوگیری از کمبودهای آتی کمک کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کمبود ماده اولیه سس تند «سیراچا» که یک نوع فلفل مکزیکی است، دومین سال خود را در پی خشکسالی‌های پی‌در پی در مکزیک، پشت سر می‌گذارد.

«سریراچا» یا «سیراچا» نوعی سس تند یا چیلی است که از رب فلفل تند، سرکه، سیر، شکر، و نمک درست می‌شود و طرفداران زیادی در سرتاسر جهان به ویژه در مناطق گرمسیر دارد.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «گاردین»، خشکسالی در مکزیک منجر به کمیاب شدن فلفل چیلی به‌ویژه هالاپنیو قرمز(jalapeños) یعنی ماده خام «سیراچا» شده است.

این کمبود باعث شد که شرکت «های فانگ فودز»، مستقر در کالیفرنیا که سازنده این سس تند است، تولید خود را کاهش دهد.

استفانی واکر، دانشمند گیاه‌شناس در دانشگاه ایالتی نیومکزیکو، که در هیئت مشاور موسسه فلفل شیلی خدمت می‌کند، در همین باره به گاردین گفت: «این محصول چالش برانگیز برای رشد است.»

او افزود: «کشت و برداشت فلفل هالاپنیو واقعاً کار فشرده‌ای است و مراقبت‌های ویژه‌ای که فلفل‌ها به آن‌ها نیاز دارند، آن‌ها را در برابر شرایط آب و هوایی شدید، مانند خشکسالی مداوم در شمال مکزیک، که به دلیل کمبود آب در رودخانه کلرادو ایجاد می‌شود، آسیب‌پذیرتر می‌کند.»

پل گپتس، محقق محصولات زراعی در دانشگاه دیویس کالیفرنیا، نیز گفت:«معمولاً فلفل از طریق آبیاری کشت می‌شود. اما ذخایر آب در حال کاهش است و اگر حداقل مقدار آب برای آبیاری محصولات خود نداشته باشید و بارانی نبارد، محصولی وجود نخواهد داشت.»

او افزود: «پنج گونه از فلفل چیلی وجود دارد که در قاره آمریکا، از مکزیک تا بولیوی، پراکنده شده است، که تندی لازم برای سس سیراچا را دارند. برخی از این گونه‌ها برای سایر سس‌های تند و نمونه‌های مختلف سیراچا استفاده می شود.»

او تاکید کرد: «طعم و کیفیت خاص سیراچا واقعاً به شما دیکته می‌کند که چه نوع و اندازه هالاپنیو باید داشته باشید تا طعم منحصر به فردی که مصرف‌کنندگان آن را دوست دارند، احساس شود.»

کمبود فلفل هالاپینیو سبب شده که فروشندگان در «آمازون»، «ای بی»، «کریگزلیست» و سایر پلتفرم‌هیا خرید و فروش آنلاین، بطری‌های سس تند سیراچا را تا 120 دلار قیمت‌گذاری می کنند.

شرکت تولیدکننده سیراچا در بیانیه‌ای به گاردین گفته است که در حالی که «تولید محدود این محصول اخیراً از سر گرفته شده است»، اما این شرکت «تخمینی از زمان افزایش عرضه یا زمانی که دوباره به قفسه‌های سوپرمارکت‌ها وارد می‌شود» ندارد.

انتقال محصول به منطقه‌ای که کمتر تحت تأثیر آب و هوای شدید قرار می‌گیرد و پرورش گونه‌های جدید فلفل که تحمل گرما و خشکسالی را دارد، می‌تواند به جلوگیری از کمبودهای آتی کمک کند.

ناظران می‌گویند که تغییرات اقلیمی سبب خواهد شد که در آینده مواد غذایی بیشتری با کمبود مواجه شده و مصرف‌کنندگان حتی در کشورهای صنعتی و پرمصرفی مانند آمریکا و کانادا نیز شاهد این کمبودها در قفسه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size