گزارش «واشینگتن پست» درباره افزایش درخواست «دورکاری» در سازمان‌های جاسوسی

49 درصد آلمانی‌ها دوست دارند در آینده حداقل بخشی از کار خود را در خانه انجام دهند. این رقم در آمریکا 66 درصد است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان‌های جاسوسی غربی به روزنامه «واشینگتن پست» گفته‌اند که علاقه به دورکاری در میان جوانان که در اثر خانه‌نشینی دوران پاندمی کرونا افزایش یافته است، آنها را دچار مشکل استخدام نیروی جدید کرده است.

برونو کال، رئیس سازمان اطلاعات خارجی آلمان، در این باره گفت: «تا همین سه سال پیش، قبل از کرونا، هر سال 10000 تقاضای کار داشتیم و می‌توانستیم بهترین‌ها را انتخاب کنیم. البته این هم کافی نبود، و همان زمان هم کسری داشتیم.»

به گفته واشینگتن پست، اظهارات کال منعکس‌کننده تقاضای گسترده‌تری از سوی کارکنان جوان برای انعطاف‌پذیری سازمان‌های جاسوسی از زمان همه‌گیری است، زیرا سایر آژانس‌های اطلاعاتی در سراسر جهان نیز با خواسته‌های جدید نیروی کار مدرن روبرو شده‌اند، و مجبورند تاکتیک‌های استخدام خود را توسعه ‌دهند.

پارسال سه سازمان اطلاعاتی اصلی بریتانیا اعلام کردند که برای استخدام در این سازمان‌ها، دیگر لازم نیست فرد حتما دارای حداقل یک پدر یا مادر انگلیسی باشد، و اکنون فقط داشتن تابعیت بریتانیا کافی است.

در همین راستا، سازمان اطلاعات خارجی بریتانیا «ام‌آی‌سیکس» در وبسایت خود اعلام کرده روند کاری برای استخدامی‌های جدید به گونه‌ای است که فرد می‌تواند در هنگام انجام وظایف شغلی، به «تعهدات شخصی» خود نیز برسد.

در اوایل سال جاری، سازمان اطلاعات خارجی آمریکا «سیا» اعلام کرد که دورکاری به دلیل عدم امنیت آن در حال حاضر در دستور کار سیا نیست، اما افزود که قصد دارد شیوه کار خود را توسعه دهد و انعطاف‌پذیری بیشتری به خرج دهد.

سیا همچنین رویکردهای جدیدی را در داخل و خارج از کشور امتحان کرده است. این سازمان اخیرا ویدیوهای استخدامی خود را در «یوتیوب» منتشر کرد، و یک کارزار رسانه‌های اجتماعی به زبان روسی برای استخدام جاسوسان روسی راه انداخت.

نظرسنجی سازمان آمارگیری مشهور YouGov که از آگوست تا سپتامبر 2021 در 14 کشور انجام شد، نشان داد که 49 درصد آلمانی‌ها دوست دارند در آینده حداقل بخشی از کار خود را در خانه انجام دهند. این رقم در آمریکا 66 درصد است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید