دو فضانورد سعودی تصاویر آخرین لحظات خود را قبل از ترک زمین به اشتراک گذاشتند

این دو فضانورد در یک ماموریت علمی که بیانگر رویدادی تاریخی برای سعودی و آغازگر مرحله جدیدی در عرصه فضا برای این کشور است، راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی «آی اس اس» خواهند شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریانه برناوی و علی القرنی، دو فضانورد سعودی، ساعاتی پیش از آغاز سفر فضایی خود، آخرین لحظاتشان را با دنبال‌کننده‌های خود در «توییتر» به اشتراک گذاشتند.

علی القرنی، دو تصویر از آماده‌سازی‌های خود برای این سفر فضایی و مرتب‌کردن کیف همراه حاوی ابزار و ادوات ویژه ماموریت «آایکس -2»، نشر کرد.

القرنی در توضیح گفت: «این هم محتویات کیف من برای پرواز فضایی. اگر این کیف شما بود، چه چیزی می‌بردید؟» فالوورهای او در پاسخ موارد مختلفی از قبیل لپ تاپ، گربه خانگی و عطر را ذکر کرده و آرزو کردند او در این ماموریت فضایی، موفق باشد و به سلامت بازگردد.

ریانه برناوی نیز در حساب توییتر خود، با انتشار تصویری از گردش خود در منطقه پرتاب، تاکید کرد که احساس آمادگی و شور شوقش، شروع به افزایش کرده است.

این دو فضانورد، یکشنبه 31 اردیبهشت طبق برنامه از پیش اعلام شده برای پرواز، آخرین مقدمات در قالب خدمه ماموریت «آایکس -2»، قبل از پرواز را تکمیل کردند.

به گفته سازمان فضایی سعودی، موشک «فالکون 9 » و فضاپیمای «دراگون» روی سکوی پرتاب قرار داده شده و آماده انتقال خدمه ماموریت «آ ایکس -2» به ایستگاه فضایی بین‌المللی هستند.

پروازی تاریخی

این دو فضانورد سعودی پیشتر، آمادگی خود را جهت اجرای اهداف این پرواز که برای مردم پادشاهی عربی سعودی و رهبری آن، اهمیتی تاریخی دارد، اعلام کردند. انتظار می‌رود این ماموریت، نقطه آغاز مرحله جدیدی برای این کشور در عرصه فضا باشد که تاثیری الهام بخش بر نسل‌های آینده برجای خواهد گذاشت.

آنها همچنین از رهبری سعودی که به ظرفیت‌های جوانان سعودی باور داشته و تمامی امکانات لازم برای برتری از طریق برنامه سعودی برای فضانوردان، تحت نظارت سازمان فضایی سعودی را فراهم ساختند، قدردانی کردند.

سازمان فضایی سعودی از تکمیل آخرین آماده‌سازی دو فضانورد سعودی به عنوان بخشی از خدمه این مأموریت علمی قبل از عزیمت به فضا در یکشنبه 21 مه، خبر داده بود.

این دو فضانورد در یک ماموریت علمی که بیانگر رویداد تاریخی برای سعودی و اغازگر مرحله جدیدی در عرصه فضا برای این کشور است، راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی «آی اس اس» خواهند شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size