جانشین بازی فوتبالی «فیفا» امسال به بازار می‌آید

با وجود جدایی از هیئت حاکمه فوتبال، بیش از 19000 فوتبالیست، 700 تیم و 30 لیگ همچنان در بازی جدید حضور خواهند داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جانشین بازی فوتبالی محبوب «فیفا»، تحت عنوان «ئی.اِی اسپورتس اِف.سی»، امسال توسط شرکت سازنده بازی‌های کامپیوتری «الکترونیک آرتس» به بازار عرضه می‌شود.

پس از آنکه فدراسیون بین‌المللی فوتبال «فیفا» و شرکت الکترونیک آرتس برای ادامه تولید مشترک بازی فوتبالی فیفا به توافق نرسیدند و قراردادشان تمدید نشد، محبوب‌ترین بازی فوتبالی تاریخ دنیای بازی‌های کامپیوتری پس از حدود سه دهه بازنشست شد.

آخرین قرارداد دو طرف پس از جام جهانی قطر به پایان رسید، و آخرین شماره بازی فیفا تحت عنوان «فیفا 23» متمرکز بر این رویداد فوتبالی بین‌المللی بود. اینک الکترونیک آرتس قرار است بازی فوتبالی جدیدی تحت عنوان ئی.اِی اسپورتس اِف.سی برای بیش از یکصد و پنجاه میلیون نفر هوادار خود در سراسر جهان تولید کند.

اگرچه تا ماه ژوئیه امسال هیچ نمونه‌ای از بازی در اختیار عموم قرار نخواهد گرفت، اما لوگوی بازی جدید روی تابلوهای تبلیغاتی اطراف زمین‌های لیگ برتر انگلیس به نمایش گذاشته شده است، و الکترونیک آرتس از برخی برنامه‌های دیگر خود در این راستا پرده‌برداری کرده است.

دیوید جکسون، از مدیران ارشد پروژه ئی.اِی اسپورتس اِف.سی، درباره جدایی از فیفا گفته است که زمانش رسیده بود که الکترونیک آرتس روایت خود را از فوتبال ارائه کند. او تاکید کرد که با وجود جدایی از هیئت حاکمه فوتبال، بیش از 19000 فوتبالیست، 700 تیم و 30 لیگ همچنان در بازی جدید حضور خواهند داشت.

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، اخیرا گفت قصد دارد در آینده با ئی.اِی اسپورتس اِف.سی رقابت کند و برند بازی‌های کامپیوتری فیفا را زنده نگه دارد. اظهارات وی، با نظر به ماهیت پیچیده و گران‌قیمتی روند تولید یک بازی کامپیوتری در این مقیاس گسترده، به اظهار تردید ناظران انجامیده است.

به گزارش «‌بی‌بی‌سی»، کارشناسان بر این باورند که جدایی فیفا از الکترونیک آرتس در نهایت به زیان هیئت حاکمه فوتبال تمام خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size