کاخ سفید مدیران عامل شرکت‌های توسعه هوش مصنوعی را فراخواند

پیش‌تر ایلان ماسک ضمن هشدار درباره خطر هوش مصنوعی برای عموم خواستار کاربرد محتاطانه از این‌گونه فناوری‌ها شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام کاخ سفید به «رویترز» گفت که مدیران ارشد شرکت‌های «آلفابت»، «گوگل»، «مایکروسافت»، «اوپن آل» و «آنتروپیک» با کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده و مقامات ارشد دولت بایدن برای بحث در مورد هوش مصنوعی کلیدی (AI) دیدار خواهند کرد.

به گزارش رویترز، جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده در این دیدار «انتظار دارد که شرکت‌هایی نظیر اینها، از ایمن بودن محصولات خود قبل از در دسترس قرار دادن آنها برای عموم مطمئن شوند.»

نگرانی‌ها در مورد فناوری هوش مصنوعی که به سرعت در حال رشد و توسعه است، شامل نقض حریم خصوصی، سوگیری و نگرانی‌هایی است که می‌تواند کلاهبرداری‌ها و اطلاعات نادرست را افزایش دهد.

در ماه آوریل، بایدن گفت که باید دید که آیا هوش مصنوعی خطرناک است یا خیر، اما تاکید کرد که شرکت‌های فناوری مسئولیت دارند تا از ایمن بودن محصولات خود اطمینان حاصل کنند.

او گفت که رسانه‌های اجتماعی قبلاً آسیبی را که فناوری‌های قدرتمند می‌توانند بدون حفاظت‌های مناسب وارد کنند، نشان داده بودند.

با افزایش نگرانی‌ها در مورد تأثیر آن بر امنیت ملی و آموزش، دولت آمریکا همچنین به دنبال نظرات عمومی در مورد اقدامات پاسخگویی پیشنهادی برای سیستم‌های هوش مصنوعی بوده است.

روز دوشنبه، 11 اردیبهشت، معاونان شورای سیاست داخلی و دفتر سیاست علم و فناوری کاخ سفید در یک پست وبلاگی در مورد اینکه چگونه این فناوری می‌تواند برای کارگران خطر جدی ایجاد کند، نوشتند.

یک مقام کاخ سفید که نخواسته نامش فاش شود، به رویترز گفته است که در نشست پنج‌شنبه، 14 اردیبهشت، جف زینتز، رئیس ستاد بایدن، بروس رید معاون جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا، لائل برینارد، مدیر شورای اقتصاد ملی و جینا ریموندو، وزیر بازرگانی ایالات متحده و دیگران حضور خواهند داشت.

یک برنامه هوش مصنوعی به نام «چت جی. پی. تی» اخیراً به دلیل توانایی خود در نوشتن سریع پاسخ به طیف گسترده‌ای از سؤالات توجه عموم و به ویژه توجه قانون‌گذاران ایالات متحده را به خود جلب کرده است.

این برنامه هوش مصنوعی با رشد بیش از حد و ماهانه با 100 میلیون کاربر فعال، به سریع‌ترین و پرطرفدارترین نرم‌افزار کاربردی در تاریخ تبدیل شده است.

ایلان ماسک، مدیر اجرایی شرکت خودروسازی «تسلا» ماه گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: «فکر می‌کنم باید در مورد هوش مصنوعی محتاط باشیم و فکر می‌کنم باید نظارت دولت وجود داشته باشد، زیرا این یک خطر برای عموم است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size