درباره دنباله‌های بعدی «آواتار» چه می‌دانیم؟

گفته می‌شود میشل یو، بازیگر اهل مالزی که اخیرا برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شد، قرار است در دنباله بعدی آواتار ظاهر شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فیلم «آواتار» به نویسندگی و کارگردانی جیمز کامرون در سال 2009 اکران شد، و با فروش تقریبا سه میلیارد دلاری خود در سراسر جهان، به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما بدل شد، و هنوز هم این عنوان را حفظ کرده است.

«شیوه آب»، دنباله آواتار، بیش از یک دهه طول کشید تا روانه سینماها شود. هنگامی که این فیلم بالاخره در سال 2022 اکران شد، با صعودی کند به بالای جدول فروش، در نهایت بیش از دو میلیارد دلار فروخت و سومین فیلم پرفروش تاریخ شد.

شیوه آب تنها اولین دنباله آواتار است، و قرار است سه فیلم دیگر هم در این مجموعه ساخته شود، که جمع فیلم‌های آواتار را به پنج می‌رساند. دنباله‌های بعدی هر دو سال یک بار، در سال‌های 2024، 2026 و 2028 روی پرده می‌روند.

هنوز اطلاعات زیادی درباره عنوان سوم آواتار عمومی نشده است، اما کامرون فاش کرده که این فیلم را قرار است یکی از بچه‌های دو قهرمان فیلم به نام «لوآک» روایت کند، و این مرتبه فیلم روی یکی دیگر از قبایل ناوی تمرکز می‌کند که آتش‌پرستند و با آتش کار می‌کنند. جان لاندو، تهیه‌کننده، نیز گفته که قسمت پنجم، داستان مجموعه را به طریقی به زمین بازمی‌گرداند.

کامرون که قسمت‌های اول و دوم آواتار را کارگردانی کرده و می‌خواهد قسمت سوم را هم خودش بسازد، در ابتدا قصد داشت تمام دنباله‌ها را خودش کارگردانی کند، اما اخیراً گفته که ممکن است این افتخار را به شخص دیگری واگذار کند. با این حال، فیلمنامه‌ تمام دنباله‌ها را خود کامرون و تیم نویسندگانی که در سال 2014 استخدام کرد، خواهند نوشت.

تمام بازیگران زنده عنوان‌های قبلی آواتار در دنباله‌های بعدی آن نیز ظاهر خواهند شد. گفته می‌شود میشل یو، بازیگر اهل مالزی که اخیرا برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شد، قرار است در دنباله بعدی آواتار ظاهر شود. با این حال، شایعات مبنی بر حضور وین دیزل، بازیگر بزرگ فیلم‌های اکشن، در نسخه‌های بعدی آواتار هنوز تایید نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size