مشاهده یک توپ آهنی بزرگ و عجیب در آب‌های ساحلی ژاپن

پس از پیدا شدن این توپ بزرگ آهنی پلیس شهر هاماماتسو با ایجاد یک حلقه امنیتی در اطراف آن از ساحل‌نشینان خواست به آن نزدیک نشوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس و مقامات امنیتی ژاپن روز سه‌شنبه 2 اسفند از مشاهده یک توپ آهنی بزرگ و عجیب در سواحل «انشو» در نزدیکی شهر «هاماماتسو» خبر دادند.

این توپ آهنی که توسط موج دریا به ساحل «انشو» رسیده است به علت حجم بزرگی که دارد باعث شگفتی پلیس و مردم شهر هاماماتسو ژاپن شده است.

به گزارش آژانس‌های خبری محلی، پس از پیدا شدن این توپ بزرگ آهنی پلیس شهر هاماماتسو با ایجاد یک حلقه امنیتی در اطراف آن از ساحل‌نشینان خواست تا پیش از آزمایش بدنه این توپ بزرگ توسط کارشناسان امنیتی به آن نزدیک نشوند.

بزرگی حجم توپ

طبق گزارش منابع محلی این توپ مرموز بزرگ که دارای قطری حدود 1.5 متر است، پس از بررسی متخصصان از طریق اشعه ایکس مشخص شد که توخالی بوده و خطرناک نیست اما آنچنان بزرگ است که چندین نفر قادر به حرکت دادن آن نیستند.

آنچه باعث شگفتی و سردرگمی پلیس و کارشناسان شده این است که آنها هنوز نتوانستند مشخص کنند این توپ قهوه‌ای رنگ چیست و از کجا به این ساحل رسیده است.

در همین حال یکی از مسافران ساحل انشو به خبرگزاری رسمی «NHK» گفت: «من حدود یک ماه پیش این توپ بزرگ را مشاهده کردم و از دیدن آن تعجب کردم. تلاش کردم آن را از جابجا کنم، اما موفق نشدم».

تصویر ویدیویی کوتاهی که تلویزیون از این توپ بزرگ پخش کرد، باعث شگفتی شمار زیادی از شهروندان ژاپنی در رسانه‌های اجتماعی شد. این اتفاق مدت کوتاهی پس از آن رخ داد که ژاپن اعلام کرد به بسیاری از بالن‌های چینی که در سال‌های اخیر بر فراز قلمرو این کشور پرواز کرده بودند، به‌شدت مشکوک است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید