کوسه 6 متری سر ماهیگیر مکزیکی را قطع کرد

برخی زیست‌شناسان محلی به غواصان توصیه کرده‌اند که لباس تیره نپوشند، چرا که کوسه‌ها ممکن است آنها را با فک‌ها اشتباه بگیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در اولین حمله مرگبار کوسه‌ای امسال که در سرتاسر جهان گزارش شده، یک کوسه سفید بزرگ شش متری به ماهیگیر غواص مکزیکی حمله کرده و در یک حرکت سر او را از بدن جدا کرده است.

به گزارش روزنامه «بیزنس اینسایدر»، این حادثه روز 5 ژانویه در خلیج توباری در سواحل مکزیک اتفاق افتاد، و حین آن کوسه به مانوئل لوپز، غواصی که کارش جمع‌آوری صدف خوراکی از اعماق آب بود، حمله کرد.

خوزه برنال، سخنگوی ماهیگیران منطقه در این باره به مطبوعات گفت که کوسه با سرعت زیاد به مانوئل حمله کرد و در یک حرکت سر او را قطع کرد و شانه‌هایش را گاز گرفت.

به گفته وی، مقامات محلی پیشتر درباره خطر کوسه‌ها هشدار داده بودند، و به همین دلیل هم بیشتر غواصان در روزهای منتهی به حمله از ورود به آب خودداری می‌کردند.

با این وجود، از آنجایی که لوپز تنگدست بود و به درآمد برای گذران زندگی نیاز داشت، خطر کرد و به آب زد تا صدف خوراکی برای فروش جمع کند. نوع صدفی که او برای جمع کردنش رفته بود، در عمق هجده متری آب زندگی می‌کند و رسیدن به آن سر و صدایی ایجاد می‌کند که می‌تواند کوسه‌های مهاجم را به خود جلب کند.

در راستای این حمله و حملات مشابه، برخی زیست‌شناسان محلی به غواصان توصیه کرده‌اند که لباس تیره نپوشند، چرا که کوسه‌ها ممکن است آنها را با فک‌ها اشتباه بگیرند. همچنان به غواصان توصیه شده روی لباس خود نوارهای سفید نقاشی کنند تا آنها را شبیه یک مار مرجانی سمی کند که کوسه از آن هراس دارد.

برخی از سازمان‌های ماهیگیری نیز از دولت مکزیک خواسته‌اند تا دستگاه‌هایی را که می‌توانند از حمله کوسه‌ جلوگیری کنند، مانند سپرهای کوسه یا دستگاه‌هایی که پالس‌های الکتریکی برای فراری دادن کوسه‌ها متصاعد می‌کنند، را به کار گیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size