کارهای جالبی که موتور جستجوی جدید «بینگ» مایکروسافت انجام می‌دهد

اگر دارید به کالایی در وبسایت آمازون نگاه می‌کنید، بینگ می‌تواند خلاصه‌ای از مشخصات، قیمت و موارد استفاده محصول را به شما ارائه دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت «مایکروسافت» اخیرا در رقابت با «گوگل» روی موتور جستجوی اینترنت «بینگ» (Bing) سرمایه‌گذاری عمده کرد و با استفاده از هوش مصنوعی پیشرفته کارکردهای آن را توسعه چشمگیر داد. بینگ جدید به کاربران کمک می‌کند از جستجوهای خود نتایج کاربردی‌تری بگیرند. در ادامه برخی از مزایای جالب بینگ را با هم مرور می‌کنیم.

بینگ نتایج جستجو را پالایش می‌کند و درباره هدف خاص کاربر از جستجو به وی راهکارهای بیشتر و ریزتری می‌دهد. مثلا، اگر بخواهید برای یک سفر سه‌روزه به همراه خانواده به پاریس برنامه‌ریزی کنید، بینگ به شما می‌گوید که در مدت سه روز و در حالی که خانواده را همراه خود دارید، بهترین جاهایی که می‌توانید در پاریس ببینید کجاها هستند.

بینگ نه تنها لینک‌هایی به وبسایت‌های مختلف درباره دیدنی‌های پاریس به شما می‌دهد، بلکه در یک نوار کناری خلاصه‌ای از اطلاعات سراسر وب درباره پاریس که هوش مصنوعی آنها را نوشته به شما ارائه می‌دهد. این نوار کناری به منابعی لینک می‌دهد که می‌توانند به شما امکان کاوش بیشتر درباره پاریس را بدهند.

بینگ جدید همچنین می‌تواند برای شما انواع و اقسام متن‌های پیچیده را بنویسد. مثلا، اگر تصمیم گرفته‌اید خانه‌تان را نوسازی کنید، بینگ می‌تواند از قول شما به شرکت نوسازی نامه بنویسد و موضوع را توضیح دهد. در همین راستا، بینگ می‌تواند از قول شما به صاحبخانه‌تان نامه بنویسد و بابت افزایش اجاره به او شکایت کند.

با استفاده از مرورگر مایکروسافت «اِج» (Edge) که اخیرا روانه بازار شده است، کاربر می‌تواند یک نوار کناری بینگ باز کند و اطلاعات بیشتری درباره چیزی که می‌خواهد بخرد به دست آورد. مثلا، اگر دارید به کالایی در وبسایت «آمازون» نگاه می‌کنید، نوار کناری را باز کنید و از بینگ بخواهید درباره آن اطلاعات بیشتری به شما بدهد، و بینگ خلاصه‌ای از مشخصات، قیمت و موارد استفاده محصول را به شما ارائه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size