هیو لوری در فصل سوم سریال «تهران» نقش‌آفرینی می‌کند

هاوس یک پزشک متخصص بدخُلق ولی نابغه‌ای است که با روش‌های مشابه شرلوک هلمز دلیل بیماری‌های لاعلاج را کشف و آنها را درمان می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«اپل تی‌وی پلاس» اعلام کرد قصد دارد فصل سوم سریال جاسوسی «تهران» را بسازد، و افزود هیو لوری، بازیگر بریتانیایی مشهور نقش «دکتر هاوس»، قرار است در این سریال به ایفای نقش بپردازد.

در فصل اول و دوم سریال تَمَر رَبینیان، زن جوان یهودی متولد ایران اما بزرگ‌شده در اسرائیل، مأمور موساد و هکر کامپیوتر است. موساد طی مأموریتی مخفی تمر را به تهران می‌فرستد تا رادارهای پدافند هوایی ایران را دستکاری کند تا جنگنده‌های اسرائیلی بتوانند پایگاه‌های هسته‌ای ایران را بمباران کرده و از دستیابی رژیم ایران به بمب اتم جلوگیری کنند.

در میانه ماموریت، شرایط به نحوی رقم می‌خورد که تمر از برنامه اصلی خارج و مجبور می‌شود برای فرار از دست دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی پنهان شود. در این راستا تمر با فعالان دموکراسی‌خواه جوان ایران آشنا شده و به دنبال بازماندگان خانواده‌اش در ایران می‌گردد، در حالی‌که فراز کمالی، کارآگاه اطلاعات سپاه پاسداران، تمام مدت او را دنبال می‌کند و تنها یک گام عقب‌تر از اوست.

به گفته تولیدکنندگان، تمر در فصل سوم سریال از دستورات موساد سرپیچی می‌کند و خودش کنترل امور را به دست می‌گیرد، و در جریان سریال به دنبال این است تا دوباره حمایت سازمان جاسوسی اسرائیل را به دست آورد.

در این فصل هیو لوری در نقش اریک پیترسون، بازرس هسته‌ای اهل آفریقای جنوبی بازی می‌کند. نقش‌آفرینی این ستاره تلویزیون در سریال تهران پس از آن صورت می‌گیرد که گلن کلوز، بازیگر بزرگ آمریکایی در فصل دوم سریال در نقش مامور موساد تحت پوشش روانکاو مشغول به کار در ایران ظاهر شده بود.

بینندگان سرتاسر جهان عموما لوری را به خاطر ایفای نقش دکتر گریگوری هاوس می‌شناسند، که شاید به‌یادماندنی‌ترین نقش او باشد. هاوس که در سریالی به همین نام از سال 2004 تا 2012 ظاهر شد و یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون بود، یک پزشک متخصص بدخُلق ولی نابغه‌ای است که با روش‌های مشابه شرلوک هلمز دلیل بیماری‌های لاعلاج را کشف و آنها را درمان می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size