«آخرین بازماندگان»؛ بهترین اقتباس تلویزیونی از بازی‌های کامپیوتری

طی این سفر طولانی و پُرمخاطره از شرق به غرب آمریکای خراب و پر از زامبی‌ها، جوئل و الی مثل پدر و دختر به هم نزدیک می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«آخرین بازماندگان» (The Last of Us) که پخش آن در آمریکا از اوایل ژانویه آغاز شده است، تحسین عمیق بینندگان و منتقدان را به خود جلب کرده است، به‌طوری که این سریال را بهترین اقتباس تلویزیونی از بازی‌های کامپیوتری در طول تاریخ می‌دانند که تا به امروز ساخته شده است.

این سریال بر اساس بازی کامپیوتری بسیار محبوب تولید سال 2013 برای کنسول «پلی‌استیشن 3» ساخته شده است. در جریان داستان، در اثر تغییرات اقلیمی و گرم شدن زمین، «قارچ زامبی‌ساز» (Cordyceps) جهش ژنتیکی می‌یابد و باعث یک بیماری همه‌گیر جهانی می‌شود که طی آن قربانیان به موجودات آدمخوار ترسناکی شبیه زامبی تبدیل شوند.

در چنین فضای آخرالزمانی، جوئل (پدرو پاسکال)، بیست سال پس از آنکه دختر نازنینش را در جریان آغاز همه‌گیری از دست داده است، تبدیل به قاچاقچی شده و برای گذراندن روزگار دشوار خود در دوران همه‌گیری بی‌پایان دست به کارهای خطرناک می‌زند.

در جریان یکی از همین عملیات‌های قاچاق است که یک گروه انقلابی که با حکومت فاشیستی جدید آمریکا مبارزه می‌کند، از جوئل می‌خواهد دختر نوجوانی به نام اِلی (بلا رمزی) را از بوستون به وایومینگ اسکورت کند.

طی این سفر طولانی و پُرمخاطره از شرق به غرب آمریکای خراب و پر از زامبی‌ها و دیگر موجودات خطرناک، جوئل و الی مثل پدر و دختر به هم نزدیک می‌شوند و سر راه خود به آدم‌های مختلف با داستان‌های تاثربرانگیز برمی‌خورند.

آخرین بازماندگان، که گفته می‌شود بزرگترین تولید تلویزیونی تاریخ کاناداست، محصول مشترک کمپانی‌های «اچ.بی.او» و «پلی‌استیشن» است. این سریال از ژوئیه 2021 تا ژوئن 2022 در استان آلبرتا فیلمبرداری شد، و پخش آن از 15 ژانویه 2023 آغاز شده است.

منتقدان داستان سریال، بازی بازیگران، کارگردانی هنری، موسیقی و دیگر جنبه‌های تولید این سریال را ستوده‌اند، و بسیاری آن را بهترین اقتباس تلویزیونی از یک بازی کامپیوتری می‌دانند. اقبال بینندگان به این سریال چنان زیاد بوده که تنها پس از پخش سه قسمت آن سازندگان اعلام کردند ساخت سری دوم آن کلید خورده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size