گوشت آزمایشگاهی به زودی به بازار می‌آید

گوشت پرورشی شامل کشتار حیوانات نمی‌شود، و در فرآیند جمع‌آوری سلول ابتدایی هم حیوان هیچ آسیبی نمی‌بیند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تولیدکنندگان گوشت آزمایشگاهی می‌گویند محصولات آنها در سال جاری به بازار می‌آید، و اضافه می‌کنند که این محصول در سال 2023 فقط به رستوران‌ها ارائه می‌شود، و پنج سال بعد از 2028 در فروشگاه‌های مواد غذایی موجود خواهد شد.

گوشت آزمایشگاهی که اینک دیگر باید آن را پرورشی نامید، از توده کوچکی از سلول‌های جمع‌آوری‌شده از دام به دست می‌آید. این توده در تشت‌های فولادی بزرگی به نام «بیورآکتور» قرار می‌گیرد و با مواد مغذی تغذیه می‌شود، و در نهایت پس از آنکه رشد کرد به چیزی شبیه یک قطعه گوشت واقعی تبدیل می‌شود.

مدیران کارخانه‌های گوشت پرورشی می‌گویند بزرگ‌ترین چالشی که اکنون با آن روبرو هستند، گسترش زنجیره تامین ترکیب مواد مغذی برای تغذیه سلول‌ها و بیورآکتورهای عظیم مورد نیاز برای تولید مقادیر زیادی گوشت کشت‌شده به منظور مصرف در بازار عمومی است.

تولید گوشت پرورشی در حال حاضر محدود است. مثلا، کارخانه آمریکایی «آپساید» ظرفیت تولید چهارصد هزار پوند گوشت در سال را دارد، که تنها بخش کوچکی از 106 میلیارد پوند گوشت و مرغ تولید شده در ایالات متحده در سال 2021 است.

صنعت گوشت پرورشی تاکنون نزدیک به دو میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در سطح جهان جذب کرده است. اما این سرمایه برای رونق صنعت گوشت پرورشی بسیار کم است. به عنوان مثال، فقط صدها میلیون دلار برای یک کارخانه لازم است تا بتواند بیورآکتورهای لازم را برای تولید گوشت در مقیاس گسترده بسازد.

یکی از چالش‌هایی که شرکت‌های گوشت پرورشی با آن مواجه هستند این است که لازم است بر بیزاری بالقوه بسیاری از مصرف‌کنندگان از محصولات خود غلبه کنند، و در عین حال به آنها بفهمانند که محصولات‌شان برای طبیعت بهتر و سالم‌تر و اخلاقی‌تر از گوشت دام‌ معمولی است.

گوشت پرورشی شامل کشتار حیوانات نمی‌شود، و در فرآیند جمع‌آوری سلول ابتدایی هم حیوان هیچ آسیبی نمی‌بیند. بر این اساس، شرکت‌ها امیدوارند محصولات‌شان افرادی که به دلایل اخلاقی از گوشت اجتناب می‌کنند را جذب کند.

از سوی دیگر، پرورش گوشت در ظرف فولادی به جای نگهداری دام معمولی می‌تواند اثرات زیست‌محیطی منفی دامداری را کاهش دهد، چرا که احشام از طریق تولید خوراک، جنگل‌زدایی، کودسازی و تخمیر روده‌ای عامل 14.5 درصد گازهای گلخانه‌ای جهان هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size