دنباله فیلم مشهور «آواتار» کمتر از حد انتظار ظاهر شده است

«آواتار: مثل آب» باید به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ تبدیل شود تا فقط بتواند هزینه‌های هنگفت تولید خود را بازگرداند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فیلم «آواتار: مثل آب» به کارگردانی جیمز کامرون که دنباله فیلم مشهور قبلی اوست که بیش از یک دهه پیش ساخته شد و تحولی عظیم در صنعت سینما رقم زد، از اواسط ماه دسامبر روی پرده رفته است، و گرچه بزرگترین افتتاح جهانی از زمان آغاز همه‌گیری کرونا را داشته، کمتر از حد انتظار ظاهر شده است.

برآورد بنگاه‌های مالی این بود که «آواتار: مثل آب» در افتتاحیه خود در آمریکا بین 150 تا 175 میلیون دلار درآمد کسب کند، اما این فیلم در سینماهای آمریکای شمالی تنها 134 میلیون دلار فروش کرد. در عرصه بین‌المللی نیز این فیلم 301 میلیون دلار کسب کرد و مجموع فروش جهانی خود را به 435 میلیون دلار رساند.

بر اساس سابقه، فیلم‌های کامرون که تاکنون میلیاردها دلار در گیشه به دست آورده‌اند، اغلب با فروش کُند آغاز می‌شوند و سپس در گذار زمان بیشتر می‌فروشند. کمپانی «دیزنی» که حقوق «آواتار: مثل آب» را در اختیار دارد، امیدوار است که این قضیه تکرار شود.

این فیلم حداقل 350 میلیون دلار هزینه تولید برداشت، و میلیون‌ها دلار دیگر هم هزینه عرضه آن به بازار شد. بر این اساس، کامرون می‌گوید «آواتار: مثل آب» که عنوان دنباله‌ پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را یدک می‌کشد، باید به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ تبدیل شود تا فقط بتواند هزینه‌های هنگفت تولید خود را بازگرداند.

«آواتار» (2009) ماندگاری بی‌نظیری از خود نشان داد، و در اکران اول به مدت هفت هفته متوالی رتبه اول گیشه را حفظ کرد، و ماه‌ها پس از آن هم به جذب تماشاگران ادامه داد. به لطف بلیط‌های سه‌بعدی گران‌قیمت و علاقه بینندگان به تماشای مکرر، فیلم توانست 760 میلیون دلار در آمریکای شمالی و 2.92 میلیارد دلار در سطح جهان درآمد کسب کند.

داستان «آواتار: مثل آب» ده سال بعد از فیلم اول می‌گذرد. جیک سالی و نیتیری ازدواج کرده و خانواده تشکیل داده‌اند و به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی می‌کنند. ناگهان تهدیدی باستانی ظهور می‌کند، و آنها را مجبور می‌کند تا خانه و کاشانه خود را ترک کنند و برای پیدا کردن راه حل، به جستجوی اقصی‌نقاط سیاره شگفت‌انگیز پاندورا بروند. منتقدان فیلم را از لحاظ داستانی و بصری ستوده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size