بازگشت کمدی رمانتیک ستاره‌دار به سینماهای آمریکا

نوستالژی برای روزهای شیرین گذشته باعث شده تا حداقل برای مدتی شاهد حضور دوباره ژانرها و ستاره‌های محبوب پیشین روی پرده سینماها باشیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمدی‌های رمانتیک با بودجه متوسط در اواخر قرن گذشته و اوایل قرن حاضر از ژانرهای محبوب هالیوود بودند، و برخی از به‌یادماندنی‌ترین فیلم‌ها در این ژانر با حضور ستاره‌های مشهور سینما در آن دوران ساخته شدند.

با این حال، در اوایل دهه 2010، در واکنش به بحران اقتصادی و ظهور صنعت «استریم» یا پخش فیلم سینمایی از پتتفرم‌های اینترنتی، هالیوود به‌طور عمده ساختن کمدی‌های رومانتیک بودجه‌متوسط‌ را متوقف کرد.

به منظور تضمین بازگشت بودجه ساخت فیلم، هالیوود از آن زمان روی به ساختن فیلم‌های اکشن پُرخرج و پُر زرق و برق با جلوه‌های ویژه چشمگیر آورد، که باعث شد تصاویر خیره‌کننده کامپیوتری روی بازیگران و بازی آنها سایه بیفکند.

این باعث ایجاد پدیده‌ای در هالیوود شد که در آن هنرپیشه‌ها عمدتا تمرکز خود را روی تربیت بدنی و حرکات آکروباتیک فیزیکی گذاشتند، و بدین ترتیب استعدادهای رمانتیک به شکل گذشته و مناسب برای فیلم‌های بودجه‌متوسط‌ کمتر شکوفا شدند.

به همین دلیل، در سالیان اخیر که نوستالژی برای کمدی رومانتیک بالا گرفته است، هنگامی که استودیوها قصد می‌کنند فیلمی در آن ژانر بسازند، هنرپیشه‌های جوان کمی در دسترس دارند. این باعث شده آنها بعد از بیست سی سال دوباره به سراغ همان ستاره‌هایی بروند که در کمدی‌های رمانتیک آن دوران بازی می‌کردند.

نتیجه این شده که سینماهای آمریکا این روزها موجی جدید از حضور ستاره‌های نسل‌ قبلی در نقش‌های رمانتیک را تجربه می‌کند. به عنوان مثال جولیا رابرتس، جورج کلونی، جنیفر لوپز و کیانو ریوز که ستاره‌های نقش‌های رومانتیک دهه نود بودند، اینک دوباره در فیلم‌های مشابه روی پرده سینماها می‌روند.

کمدی رومانتیک با بودجه متوسط ممکن است دیگر هرگز غلبه فرهنگی که در دهه نود قرن گذشته داشت را به دست نیاورد، چرا که سالن‌های سینما فعلا در تسخیر ابرقهرمان‌ها هستند. اما نوستالژی هالیوود و مردم آمریکا برای روزهای شیرین و رمانتیک گذشته باعث شده تا حداقل برای مدتی شاهد حضور دوباره ژانرها و ستاره‌های محبوب پیشین روی پرده سینماها باشیم.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size