بازسازی «فضای مرگبار» از نسخه اصلی آن ترسناک‌تر است

بر خلاف تقریبا تمام بازی‌های ترسناک دیگر، در «فضای مرگبار» تیراندازی به سر هیولاها لزوما بهترین راهبرد برای از پای انداختن آنها نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نسخه بازسازی‌شده «فضای مرگبار» (Dead Space)، بازی کامپیوتری که انقلابی بنیادی در منطق بازی‌های ترسناک به پا کرد، پس از چهارده سال در سال 2023 روانه بازار می‌شود.

در آینده‌ای نه چندان نزدیک در تاریخ بشر، سفینه معدن‌کاو «ایشیمورا» در اعماق فضا درخواست کمک می‌کند، و ایزاک کلارک، مهندس معدن، که بر نزدیک‌ترین سفینه در حال سفر در فضاست، به کمک ایشیمورا می‌تازد. بازیکن هدایت کلارک را بر عهده می‌گیرد، و گام به گام بر وی آشکار می‌شود که حادثه‌ای عجیب و وحشتناک در سفینه ایشیمورا روی داده است.

کلارک به زودی پی می‌برد که «نکرومورف‌ها»، انسان‌های از نظر ژنتیکی جهش‌یافته و تبدیل به هیولا شده، تمام سفینه را به تسخیر خود درآورده‌اند، و کلارک باید با استفاده از ابتدایی‌ترین ابزارهای موجود با آنها مبارزه کرده و خود را نجات دهد. در طول بازی کلارک باید بخش‌های مختلف سفینه را کاوش کند، معماهای محیطی را حل کند، و مهمات و تجهیزاتی برای زنده ماندن پیدا کند.

هنگامی که «فضای مرگبار» در سال 2008 برای اولین بار روانه بازار شد، منتقدان اتمسفر، روند بازی و جلوه‌های صوتی آن را تحسین کردند. این بازی برنده چندین جایزه معتبر در دنیای بازی‌های کامپیوتری شد، و در نهایت تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ساخته‌شده در تاریخ بازی‌های کامپیوتری شد.

کمپانی‌های سازنده باز‌سازی «فضای مرگبار»، یعنی «الکترانیک آرتس» و «موتیو استودیو»، اخیرا پیش‌نمایشی از این بازی را منتشر کردند که نشان می‌دهد بازی جدید ترسناک‌ترین جنبه‌های بازی اصلی را حفظ کرده و جنبه‌های ترسناک دیگری به آنها افزوده است.

بر خلاف تقریبا تمام بازی‌های ترسناک دیگر، در «فضای مرگبار» تیراندازی به سر هیولاها لزوما بهترین راهبرد برای از پای انداختن آنها نیست. در این بازی مبارزه با هیولاها استراتژیک است، به این معنی که با توجه به نوع هیولا، باید نقطه یا نقاط خاصی از بدن آن را هدف قرار گرفت تا هیولا را فلج و در نهایت نابود کرد.

در پیش‌نمایش همچنین مشخص شد که نسخه جدید «فضای مرگبار» دارای جلوه‌های صوتی و تصویری تاثیرگذارتر، معماهای پیچیده‌تر، و خط داستانی جذاب‌تر است. این بازی دارای یک هوش مصنوعی است که به صورت خودکار اتمسفر بازی را کنترل و تنظیم می‌کند تا میزان وحشت در آن را به حداکثر برساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size