.
.
.

شینجوکو؛ شلوغ‌ترین ایستگاه متروی جهان

علاقه امپراطور هیروهیتو به باغ شینجوکو گیوئن به اندازه‌ای بود که پس از مرگش در سال 1989، مراسم ترحیم وی در آن برگزار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

«ایستگاه شینجوکو» در توکیو شلوغ‌ترین مرکز حمل و نقل جهان است. هنگامی که در سال 2007 کتاب رکوردهای جهانی گینس این ایستگاه را به ثبت رساند، روزانه به طور متوسط 3.64 میلیون نفر از شینجوکو استفاده می‌کردند.

چهار شرکت راه‌آهن سریع‌السعیر مختلف در مجموعه شینجوکو ایستگاه دارند. این مجموعه همچنین ترمینال اصلی شرکت‌های اتوبوس‌رانی کشوری است که از اقصی‌نقاط ژاپن به توکیو می‌روند.

از آنجایی که منطقه اطراف شینجوکو همیشه شلوغ است، به آن لقب «شهر همیشه بیدار» داده‌اند. این منطقه یکی از مهمترین جاذبه‌های توریستی توکیو محسوب می‌شود، و از مقاصد اصلی گردشگران خارجی در ژاپن است.

شینجوکو بیش از چهار هزار کافه، رستوران، باشگاه، سینما و فروشگاه‌های رفاهی دارد. از جاذبه‌های مشهور آن رستوران ربات، مجسمه غول‌پیکر گودزیلا، موزه سامورایی و حمام‌های سنتی ژاپنی هستند.

شینجوکو همچنین محل ساختمان اداری کلانشهر توکیو «توچو» است، که بر فراز دیگر ساختمان‌های منطقه، بر خط افق مسلط شده است. بازدید از بالای برج توچو برای عموم آزاد است، و مردم در آنجا می‌توانند با استفاده از وسایل رصد رایگان، شهر زیر پای‌شان را نظارت کنند.

در میان آن همه بتن و فولاد و ترافیک ماشین‌ها و میلیون‌ها نفر آدمی که مدام در حال جابجایی هستند، «باغ شینجوکو گیوئن» بر خلاف روال معمول منطقه، گوشه‌ای دنج درست کرده است. این باغ به ویژه در فصل شکوفه‌های گیلاس و برگریزان به دشت دیدنی می‌شود.

أنواع و اقسام گل‌ها، درختان آراسته‌شده، باغ کلاسیک ژاپنی، آلاچیق تایوانی، گلخانه سرسبز، و همچنین ترکیبی از سبک‌های منظره‌سازی فرانسوی و بریتانیایی، همگی برای انگیزش شادی و آرامش به شهرنشینان تحت فشار روزانه طراحی شده‌اند.

امپراطور هیروهیتو تا زمان مرگش از باغ گیوئن به عنوان باغ شخصی استفاده می‌کرد. علاقه وی به باغ به اندازه‌ای بود که پس از مرگش در سال 1989، مراسم ترحیم وی به صورت خاص در گیوئن برگزار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم