.
.
.

توییتر از ایلان ماسک به‌دلیل «انصراف از خرید این شرکت» شکایت کرد

ماسک می‌گوید توییتر با عدم ارائه اطلاعات درخواست‌شده درباره حساب‌های جعلی و هرزنامه‌ها در این رسانه‌اجتماعی، مرتکب تخلف در قرارداد خرید این شرکت شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به‌دنبال انصراف ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان از خرید «توییتر»، این شرکت از ماسک به‌دلیل به اتمام نرساندن این قرارداد 44 میلیارد دلاری شکایت کرد.

شرکت توییتر، سه‌شنبه 21 تیر با ثبت شکایت در دادگاه ایالت «دلاوِر»، از ماسک خواست تا روند خرید این شرکت به ازای هر سهم، 54.20 دلار را به تکمیل برساند.

اختلال در روند کاری شرکت

شرکت توییتر در متن شکایت خود تصریح کرده است: «پس از آن‌که ماسک پیشنهاد توافق خرید را مطرح کرده و آن را امضا کرد، به‌نظر می‌رسد که او معتقد است که بر خلاف سایر طرف‌های مشمول قانون قراردادهای ایالت دلاور، می‌تواند نظر خود را با آزادی تغییر داده، در روند کاری شرکت اختلال ایجاد کرده و پیش از آنکه به مسیر خود ادامه دهد، ارزش سهام این شرکت را نابود کند.»

فهرستی طولانی از تخلفات

دادخواست شرکت توییتر در بخش دیگری افزوده است که ماسک با نقض «فهرستی طولانی» از موارد توافق خرید، تاثیری منفی بر فعالیت شرکت گذاشته است.

ماسک پیشتر روز جمعه اعلام کرده بود، از خرید توییتر منصرف شده است زیرا این شرکت با عدم ارائه اطلاعات درخواست‌شده درباره حساب‌های جعلی و هرزنامه‌ها در این رسانه‌اجتماعی، مرتکب تخلف در قرارداد خرید این شرکت شده است.

سقوط سهام توییتر

ارزش سهام شرکت توییتر که پیشتر به بیش از 50 دلار رسیده بود، روز سه‌شنبه به 34.06 دلار کاهش پیدا کرد.

این شرکت روز دوشنبه با ارسال نامه‌ای به ایلان ماسک اعلام کرد که تصمیم این میلیاردر آمریکایی برای نقض این قرارداد، «فاقد اعتبار و غیرقابل توجیه» است.

توییتر در این نامه تأکید کرده است که به تمام تعهدات خود در توافق امضاشده در آوریل سال جاری عمل کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم