.
.
.

ایلان ماسک: معامله خرید «توئیتر» هنوز نهایی نشده است

مدیر عامل شرکت «تسلا»: دستیابی به 80 درصد از اهالی آمریکای شمالی یا «نیمی از جمعیت جهان» به عنوان کاربران «توییتر»، هدف ایده‌ال من است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایلان ماسک، میلیاردر و مدیر عامل شرکت «تسلا»، تاکید کرد که قبل از نهایی‌شدن خرید پلتفرم «توئیتر» به قیمت 44 میلیارد دلار که در آوریل گذشته اعلام شد، هنوز سه مسئله وجود دارد که باید حل شود.

ماسک در جریان سخنان خود در مجمع اقتصادی قطر تاکید کرد: «هنوز راه حلی در مورد ادعای «توییتر» مبنی بر اینکه حساب‌های جعلی و پیام‌رسان تصادفی، کمتر از 5 درصد از کاربران فعال توئیتر را تشکیل می‌دهند، به دست نیامده است، بنابراین ما همچنان منتظر راه حلی در این زمینه هستیم و این موضوع بسیار مهمی است.»

از طرفی شرکت توییتر تاکید کرد: «برای نهایی‌کردن این معامله، اطلاعات را با ماسک به اشتراک خواهد گذاشت.»

بر اساس گزارش‌ها، این شرکت دسترسی کامل به بیش از 500 میلیون توییت روزانه در این پلتفرم را ارائه کرده است.

به گزارش «یاهو فاینانس»، ماسک افزود که هنوز مشخص نیست که بخشی از بدهی معامله «توییتر»، وصول شود و پیشنهاد او نیاز به موافقت سهامداران دارد.

هیئت مدیره «توییتر» سه‌شنبه 31 خرداد، توصیه کرد که سهامداران با پیشنهاد 44 میلیارد دلاری ماسک موافقت کنند.

ماسک مبلغ 54.20 دلار به ازای هر سهم برای تصاحب «توییتر»، 27.25 میلیارد دلار را پیشنهاد کرد که تأمین مالی سهام، 6.25 میلیارد دلار در قالب وام‌های جانبی و 10.5 میلیارد دلار تأمین مالی بدهی‌ها را شامل می‌شود.

ماسک که در حال حاضر ثروتمندترین فرد جهان است، از لری الیسون، بنیانگذار اوراکل، شاهزاده ولید بن طلال، صندوق سرمایه گذاری مستقل قطر، پلتفرم مبادلات مالی «سیکویا کاپیتال»، صرافی ارزهای دیجیتال بایننس و شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر «ایی 16 زد» که توسط مارک اندرسن و بن هوروویتز تأسیس شده، کمک مالی دریافت کرده است.

سهام «توییتر» در بحبوحه رشد گسترده‌تر بازار سه‌شنبه، بیش از 2 درصد افزایش یافت، اما همچنان با قیمت کمتر از 39 دلار در هر سهم معامله شد که تقریباً 30 درصد کمتر از قیمت پیشنهادی ماسک بوده و موید حدس سرمایه‌گذاران مبنی بر نهایی‌شدن معامله است.

ماسک تاکید دارد دستیابی به 80 درصد از اهالی آمریکای شمالی یا «نیمی از جمعیت جهان» به عنوان کاربران توییتر، هدف ایده‌ال او است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم