.
.
.

جاذبه‌های گردشگری سعودی؛ 19 جزیره خیره‌کننده در منطقه «عسیر»

وجود مولفه‌های طبیعی، این جزایر را در شمار یکی از برجسته‌ترین اماکن گردشگری در آینده نزدیک قرار می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جزایر منطقه «عسیر» با رنگ آبی دل‌انگیز و ویژگی‌های زیبای خود در کمال چشم‌نوازی، در عکس‌های حسن ابوسحیم ظهور یافتند. او سفر به این 19 جزیره را به منزله سفری دریایی به جهان خیالی سرشار از شگون و امید، پهنه نیلگون دریا و سواحل جادویی توصیف کرد.

ابوسحیم در گفت‌وگو با «العربیه» توضیح داد که ابتدای کار، زمانی بود که تصمیم گرفت، زیبایی‌های نزدیک به 19 جزیره «عسیر» را از دریچه دوربین خود مستند کند که از جزیره «سمر و مارکا» آغاز و به (ظهره مرایا) ختم می‌شود.

او افزود که هنگام فیلمبرداری، متوجه شد که هر یک از این جزایر، شاکله و ساختار زیست‌محیطی متفاوتی با بقیه آنها دارد.

او همچنین با بیان این که این سفر مستندسازی به مدت 8 ماه از ساعت 4 صبح تا 5 بعد از ظهر به طول انجامید، تاکید کرد: «این جزایر از طبیعتی بکر برخوردار هستند که علاقه‌مندان به گردشگری دریایی و ماهیگیری را به سواحل خود کشانده است.»

ابوسحیم گفت: «وجود مولفه‌های طبیعی، این جزایر را درعداد یکی از برجسته‌ترین اماکن گردشگری در آینده نزدیک قرار می‌دهد زیرا علاوه بر ماسه‌های سفید مجاورت سواحل آن‌ها و صخره‌های مرجانی که در اعماق این جزایر، رشد کرده‌اند، درختان گوناگونی نیز به ارتفاع بیش از یک متر به نام «المنجروف» وجود دارند.»

به گفته او برخی از این جزایر، طبیعت صخره‌ای دارند که عوامل فرسایش و امواج دریا، تابلوهای نقاشی‌های طبیعی زیبایی را به روی آنها ترسیم کرده‌اند.

گفتنی است که این 19 جزیره، دارای پرندگان بومی بسیاری از جمله «هلالی، مرغ دریایی و فلامینگو» هستند كه برخي از آنها در تابستان در شیارهای داخل زمین تخم می‌گذارند. این وضعیت باعث شده مردم، آبگیرها را در طول سفرهای خود در جستجوی تخم‌های این پرندگان کاویده و آنها را از وسط شکاف‌ها بیرون آورند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم