.
.
.

افزایش اختلاف‌ها در توییتر؛ حمایت جک دورسی از ایلان ماسک

مدیر عامل پیشین توییتر گفت، از این‌که ایلان ماسک قرار است عضو هیئت مدیره این شرکت شود، «بسیار خوشحال» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

همزمان با افزایش اختلاف‌ها بین هیئت مدیره «توییتر» درباره پیشنهاد 43 میلیارد دلاری ایلان ماسک، مدیر عامل «تسلا» برای خرید این شبکه اجتماعی، جک دورسی، موسس و مدیر عامل پیشین توییتر، از عملکرد هیئت مدیره این شرکت انتقاد کرد.

جک دورسی این انتقاد را در پاسخ به توییت یک کاربر نشان داد.

این کاربر به تمسخر نوشته بود که شرکت توییتر در اوایل کار خود، در «توطئه‌ها و کودتاهای» مدیران اجرایی آن «غرق شده بود.»

دورسی در پاسخ به این توییت گفت: « این مسئله همیشه یکی از ناکارآمدی‌های شرکت بوده است.»

یک کاربر دیگر در ادامه از دورسی پرسید، آیا هیئت مدیره توییتر به او اجازه انتشار چنین اظهاراتی را داده‌اند؟ او در پاسخ گفت : «خیر.»

در توییتی دیگر، یک کاربر، نقل قولی از فِرِد دستین، سرمایه‌گذار مطرح آمریکایی منتشر کرد که به گفته او «هیئت مدیره خوب شرکت خوبی ایجاد نمی‌کند، اما یک هیئت مدیره بد، قطعا شرکت را نابود می‌کند.»

جک دورسی در پاسخ به این توییت نوشت: «حقیقت همین است.»

دورسی که تنها مالک 2 درصد از سهام توییتر است، در نوامبر سال گذشته، از مدیر عاملی این شرکت کناره‌گیری کرد.

او در اواخر ماه مَی سال جاری، همزمان با پایان دوره فعلی‌اش در جلسه سالانه سهام‌داران توییتر، از هیئت مدیره این شرکت نیز کناره‌گیری خواهد کرد.

او تاکنون درباره پیشنهاد خرید توییتر توسط ماسک به‌صورت عمومی اظهارنظر نکرده است اما پیشتر در توییتی گفته بود، از این‌که ماسک قرار است عضو هیئت مدیره این شرکت شود، «بسیار خوشحال» است.

ایلان ماسک هفته گذشته اعلام کرد که حاضر است این شرکت را با مبلغ 43 میلیارد دلار خریداری کند.

در همین حال، پس از این‌که هیئت مدیره توییتر، یک «قرص سمی» را برای جلوگیری از خرید کامل توییتر توسط ماسک تصویب کردند، مدیر عامل تسلا انتقادات خود را از این شرکت افزایش داد.

ماسک به‌دنبال این است که پیشنهاد او بین اعضای هیئت مدیره توییتر به رای گذاشته شود.

یک کاربر دیگر نیز، با انتشار طرحی گرافیکی که میزان سهام هیئت‌مدیره شرکت در توییتر را نشان می‌داد، توجه ماسک را به خود جلب کرد.

مدیر عامل تسلا در پاسخ نوشت: «با رفتن جک، هیئت مدیره توییتر در مجموع تقریبا هیچ سهامی در شرکت نخواهند داشت. این بدین معناست که منافع اقتصادی این افراد همسو با منافع اقتصادی سهام‌داران نیست.»

او همچنین در توییتی دیگر تصریح کرد، اگر پیشنهاد او مورد پذیرش قرار گیرد، حقوق همه اعضای هیئت مدیره توییتر را قطع خواهد کرد.

بر اساس داده‌های منتشرشده توسط «فکت‌ست»، ماسک حدود 9 درصد از سهام شرکت توییتر را در اختیار خود دارد. این در حالی است که دورسی مالک تنها 2 درصد از سهام توییتر است.

اگر این شرکت پیشنهاد ماسک را رد کند، هنوز مشخص نیست مدیر عامل تسلا چه اقدامی انجام خواهد داد، اما او پیشتر گفته بود، در این زمینه یک «نقشه جایگزین» درنظردارد که می‌تواند شامل ارائه پیشنهاد مستقیم به سهام‌داران شرکت باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم