نسخه موزیکال ارباب حلقه‌های گروه «بیتلز» چه شد؟

قرار بود پل مک‌کارتنی در نقش فرودو، رینگو استار در نقش سم، جان لنون در نقش گالوم، و جرج هریسون در نقش گاندولف بازی کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پیتر جکسون، فیلمساز مشهور نیوزیلندی و کارگردان نسخه‌های سینمایی فاخر آثار نویسنده بریتانیایی جی.آر.آر تولکین، اخیرا فاش کرده که گروه موسیقی مشهور «بیتلز» قصد داشتند در دوران حیات تولکین نسخه‌‌ سینمایی «موزیکال»ی از «ارباب حلقه‌ها» بسازند.

به گفته جکسون، هنگامی که گروه بیتلز در اوایل سال 1968 به هند رفتند و سه ماهی در آنجا ماندند، نماینده تجاری آنها برای‌ هر کدام از آنها یک جلد کتاب ارباب حلقه‌ها را فرستاد تا مطالعه کنند، و آنها طوری عاشق کتاب شدند که خواستند نسخه‌ای موزیکال از آن تهیه کنند.

آنها حتی استنلی کوبریک، فیلمساز بزرگ بریتانیایی که تازه از ساختن «اودیسه فضایی 2001» فارغ شده بود را برای کارگردانی فیلم خود در نظر گرفتند. قرار بود پل مک‌کارتنی در نقش فرودو، رینگو استار در نقش سم، جان لنون در نقش گالوم، و جرج هریسون در نقش گاندولف بازی کنند.

جکسون می‌گوید اما تولکین، که سه سال پس از فروپاشی گروه بیتلز در سال 1973 درگذشت، در نهایت حاضر نشد مجوز فیلم کردن آثارش را به بیتلز بدهد، چرا که از این ایده که یک گروه موسیقی پاپ داستان وی را به فیلم تبدیل کند متنفر بود.

در عوض، بیش از پنج دهه بعد از آن قضایا، پیتر جکسون و بازماندگان گروه بیتلز، که همگی از عاشقان آثار تولکین هستند، فرصتی یافتند تا با یکدیگر همکاری کنند. جکسون از سال 2017 مشغول کار بر روی پروژه احیای آثار مستند تاریخی درباره بیتلز بوده است.

وی با استفاده از تکنیک‌هایی که برای احیای فیلم‌های مستند جنگ جهانی اول که در نهایت به فیلم تحسین‌شدهٔ «آنها پیر نخواهند شد» تبدیل شد، در حال بازسازی ساعت‌ها فیلم دیده‌نشده از بیتلز در حال ساخت مشهورترین ترانه‌های آنهاست.

گرچه بیتلز نتوانستند در دوران حیات تولکین با وی همکاری کنند، اما پس از پیش از نیم قرن، با سازندهٔ فیلم‌های آثار مشهور وی گرد هم آمده‌اند تا، بر اساس نقل قولی از کتاب، «بر همه حکم‌فرمایی کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size