مدیرعامل توییتر از مقام خود کناره‌گیری کرد

توییتر به رهبران کشورهایی همچون ایران، که عموما به عنوان ناقضان بزرگ حقوق بشر شناخته می‌شوند، اجازه می‌دهد از این شبکه اجتماعی استفاده کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

توییتر اعلام کرد جک دورسی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل فعلی این کمپانی، از مقام خود کناره‌گیری کرد و پاراگ آگراوال، مدیر ارشد فناوری توییتر، به جای او نشست. دورسی تا سال آینده عضو هیئت مدیره توییتر باقی خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری «سی.ان.ان»، دوشنبه، 29 نوامبر 2021، دورسی در بیانیه‌ای گفت: «تصمیم گرفته‌ام توییتر را ترک کنم، چرا که معتقدم این شرکت آماده است تا از بنیانگذاران خود عبور کند. به پاراگ به عنوان مدیرعامل جدید توییتر اعتماد عمیق دارم. فعالیت وی طی ده سال گذشته تحولات بزرگی آفریده است. من عمیقا به مهارت، بزرگ‌منشی و دید بلند وی باور دارم. دوران رهبری او فرا رسیده است.»

پاراگ آگراوال
پاراگ آگراوال
Advertisement

دورسی اولین مرتبه در سال 2007 مدیر عامل توییتر شد، ولی سال بعد مجبور شد از این مقام کناره‌گیری کند. او سال 2015 دوباره به عنوان مدیرعامل شرکت انتخاب شد تا تحولاتی در فعالیت‌های توییتر ایجاد کند.

در حالی که توییتر بسیار کوچکتر از رقبایی مانند فیس‌بوک است، اما در باب این موضوع که شبکه‌های اجتماعی تا چه اندازه باید مسئول مهار سخنان نفرت‌انگیز، مقابله با موضع‌گیری‌های خشونت‌آمیز، و جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست در پلتفورم‌های خود باشند، از محورهای اصلی بوده است.

طی سالیان اخیر، توییتر مثل همتایان خود فیس‌بوک و اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی محبوب، درگیر چالش تعدیل محتوا و همچنین نظارت فزاینده قانون‌گذاران و مردم بوده است. دورسی چندین بار مجبور شده در مقابل کنگره در باب انتقاداتی که نسبت به مدیریت شرکتش و رفتار با محتوای کاربران وجود دارد، شهادت بدهد.

در آغاز سال جاری، توییتر در اقدامی فوق‌العاده‌ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا را در حالی که هنوز بر مسند قدرت بود، با اتهام تحریک هواداران خود به حمله به ساختمان کنگره پس از انتخابات ریاست‌جمهوری، برای همیشه از استفاده از این رسانه‌ اجتماعی منع کرد.

این اقدام در حالی رخ داد که به گفته منتقدان، توییتر به رهبران کشورهایی همچون ایران، که عموما به عنوان ناقضان بزرگ حقوق بشر شناخته می‌شوند، و تشویق‌کننده خشونت علیه مردم کشورهای خود و رقبا و دشمنان خود در دیگر مناطق دنیا هستند، بدون کمترین محدودیتی اجازه می‌دهد از این شبکه اجتماعی استفاده کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید