فیلم «آرماگدون» ماموریت ضد سیارکی «ناسا» را پیش‌بینی کرده بود

آرماگدون داستان یک گروه حفاری است که به فضا می‌روند تا سیارکی که با سرعت در حال حرکت به سوی زمین است را منفجر کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایکل بِی، فیلمساز مشهور آمریکایی، به شوخی گفته است که فیلم «آرماگدون» وی ماموریت اخیر سازمان فضایی آمریکا «ناسا» برای انهدام یک سیارک در فضا به منظور جلوگیری از برخورد آن با زمین را پیش‌بینی کرده بود.

ناسا، چهارشنبه، 24 نوامبر، سفینه‌ای را برای منحرف کردن یک سیارکِ در حال حرکت به سوی زمین به فضا فرستاد. یک سال طول می‌کشد تا این سفینه به هدف خود در «کمربند سیارکی» میان مریخ و مشتری برسد. پس از رسیدن به مقصد، سفینه خود را به سیارک خواهد کوبید تا مسیر حرکت آن را مختل و از برخورد آن با سیاره زمین در آینده جلوگیری کند.

فیلم «آرماگدون» (1998) داستان یک گروه حفاری نفت را روایت می‌کند که ناسا آنها را به استخدام خود درمی‌آورد و آموزش می‌دهد تا با شاتل به فضا بروند و سیارکی که با سرعت در حال حرکت به سوی زمین را در فضا منفجر کنند. «آرماگدون» به معنی «آخرالزمان» است و از کتاب مقدس گرفته شده است.

این کارگردان سینما در اینستاگرام خود نوشت: «گفته بودم، اما هیچ کس نمی‌خواست باور کند. ناسا سفینه دارت را به فضا فرستاد. ما بیش از دو دهه پیش این را در فیلم خودمان نشان داده بودیم.»

او افزود: «خدا را شکر که دارند چنین کاری می‌کنند. این سیارک‌ها مرگ‌بار هستند. گمانم با سرعت 24000 مایل در ساعت حرکت می‌کنند. و اگر بیایند، مثل این است که زمین از فضا بمباران شود.»

بی همچنین بر اهمیت ماموریت اخیر ناسا و لزوم آگاهی دادن به مردم درباره خطرات سیارک‌ها برای زمین تاکید کرد و گفت: «این کار باعث می‌شود دنیا درباره مشکل بزرگی که ممکن است روزی با آن روبرو شویم، آگاه شود. بهتر است از همین الان آماده باشیم و برای آینده تمرین کنیم.»

آرماگدون در زمان اکران در 1998 پُرفروش‌ترین فیلم سال شد. ستاره‌های بزرگ هالیوود در آن زمان همچون بروس ویلیس، بن افلک، اوون ویلسون، لیو تایلر، استیو بوشمی، و بیلی باب تورنتون در این بازی نقش‌آفرینی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید