صحنه آخر فیلم‌های دنیای سینمایی مارول برای چیست؟

در آخر هر فیلم صحنه‌ای نمایش می‌دهند که وقایع آن فیلم را به طور غیرمستقیم به فیلم‌های دیگر مجموعه و جهان‌های موازی آنها ربط می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«دنیای سینمایی مارول» یک مجموعه رسانه‌ای آمریکایی است که بر اساس «کمیک استریپ»های شرکت مارول ایجاد شده است، و ابرقهرمان‌هایی همچون مرد عنکبوتی، بیوه سیاه، دکتر استرنج، مرد آهنی، و کاپیتان آمریکا را به دنیای ادبیات عامه‌پسند و سینمای پُرفروش ارائه کرده است.

مجموعه فیلم‌های سینمایی که دنیای سینمایی مارول طی بیش از یک دهه اخیر تولید کرده، یک مشخصه چشمگیر مشترک دارند، و آن این است که پس از پایان عنوان‌بندی آخر هر فیلم، صحنه‌ای نمایش می‌دهند که وقایع آن فیلم را به طور غیرمستقیم به فیلم‌های دیگر مجموعه و جهان‌های موازی آنها ربط می‌دهد.

این صحنه‌های پایانی شاید در ابتدا به عنوان گونه‌ای نوآوری هنری و به منظور تحریک بینندگان به تماشای کامل عنوان‌بندی پایان فیلم در آخر آن گنجانده شدند، اما در بلندمدت حیاتی نسبتا مستقل از خود فیلم یافتند.

در گذار زمان، کار به جایی کشیده که به نظر می‌رسد صحنه پایانی از خود فیلم مهمتر شده باشد، به طوری که بسیاری از هواداران پر و پا قرص فیلم‌ها دنیای مارول عمده تمرکز خود را روی رمزگشایی این صحنه‌های پایانی می‌گذارند.

این را شاید در ظاهر بتوان موفقیتی تبلیغاتی برای مارول محسوب کرد که توانسته با استفاده از این تکنیک، مخاطبان خود را بارها و بارها به سالن‌های سینما بکشاند، اما از جهتی به دنیای مارول آسیب هم رسانده است، زیرا اگر تمام تمرکز فیلم فعلی روی به فروش رساندن فیلم بعدی قرار بگیرد، استقلال فیلم بی‌معنی می‌شود.

با ولعی که مارول برای تسخیر عرصه‌های سینمایی و اقتصادی از خود نشان می‌دهد، و چهار فیلم بسیار پُرخرج فقط در سال 2021 اکران کرده‌ است، رویه تکیه بر صحنه‌های پایانی برای تحریک بینندگان ادامه خواهد یافت.

اما اگر فیلمی بلیتش را به طور عمده با تکیه بر سی ثانیه آخرش، به عنوان تیزری برای فیلمی که ممکن است طی سال‌های آینده ساخته شود یا نشود، بفروشد، این باعث خواهد شد تا در بلندمدت کیفیت آثار مارول و در نتیجه میزان مخاطبان آن فروکش کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید