برخورد افراطی حامیان حیوانات با قربانیان حملات کوسه

برخی از قربانیان حمله کوسه، به خاطر فشار آزار حامیان حیوانات، حتی تا مرز خودکشی هم رفته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حرکات افراطی برخی افراد و گروه‌های حامی حیوانات در سال‌های اخیر به معضلی بزرگ در سطح جهان تبدیل شده است.

دیو پیرسون، اهل نیو ساوت ولز استرالیا، گفته است پس از آن که حین موج‌سواری در سال 2011 قربانی حمله یک کوسه شد که بخش بزرگی از بازویش را شکافت، مورد آزار و اذیت‌ گسترده حامیان افراطی کوسه‌ها قرار گرفت. به گفته او، هنوز در بیمارستان بستری بود که حملات اینترنتی آغاز شد.

یک کاربر در این خصوص نوشت: «این بابا انتظار همدردی از مردم دارد؟ تقصیر خودش است!» دیگری نوشت: «شرط می‌بندم توی دلش می‌خواهد همه کوسه‌ها را قتل عام کند.» یکی دیگر هم نوشت: «کاشکی کوسه تو را می‌کشت و ما مجبور نمی‌شدیم با تو سر و کله بزنیم!»

پیرسون به شبکه «ای.بی.سی» استرالیا گفته است: «گاهی وقت‌ها با خودم فکر می‌کنم وقتی برای موج‌سواری توی آب رفتم، آدم آبرومندی بودم؛ ولی وقتی از آب بیرون آمدم، به بدترین دشمن مردم تبدیل شدم. سرزنشی که متوجه قربانیان حملات کوسه‌ها می‌شود، شگفت‌انگیز است.»

او بسیار زود متوجه شد که هدف آزار و اذیت قرار گرفتن در رسانه‌های اجتماعی، تجربه‌ای رایج در میان قربانیان حملات کوسه است. به منظور مقابله با این آزارها و حمایت از قربانیان حملات و خانواده‌های آنها، پیرسون یک گروه حمایتی به نام «باشگاه گاز» تشکیل داد.

او گفت: «تا مدتی طولانی بعد از حمله کوسه، فشار شدید روانی روی قربانی وجود دارد. حملات آنلاین، که عموما با مقاصد سیاسی صورت می‌گیرد، وضعیت قربانی را وخیم‌تر می‌کند. برخی از قربانیان حمله کوسه، به خاطر فشار آزار حامیان حیوانات، حتی تا مرز خودکشی هم رفته‌اند.»

کوسه‌ها، به ویژه کوسه‌های سفید بزرگ، به این دلیل که در خطر انقراض هستند، و به خاطر سیاست‌های زیست‌محیطی برای حفاظت از آنها یا محافظت از مردم در برابر آنها، موضوعی حساس در استرالیا هستند. امید می‌رود که توسعه پژوهش‌های علمی بتواند هم برای حفاظت از کوسه‌ها و هم انسان‌ها راه‌های کارآمدتری پیدا کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید