ثبت تصاویر دلربا و ‌خیره‌کننده از صحرای جنوب سعودی

بسیاری از صحنه‌ها به‌دلیل شرایط حاکم در صحرا تکرار‌پذیر نبوده و همین امر فرصت‌شناسی و سرعت ابتکار عمل عکاس را می‌طلبد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تصاویر صحرای جنوب سعودی با وجود تپه‌های شنی طلایی رنگ و گسترده به‌ویژه در هنگام‌ غروب آفتاب، صحنه‌های هنری دلربایی را به نمایش می‌گذارد.

سیاف الشهرانی، عکاس سعودی و پایه‌گذار باشگاه عکاسان «بیشه»، اخیرا از جلوه‌ها و چشم‌اندازهای صحرای جنوب سعودی عکس‌های فوق العاده‌ای تهیه کرده است.

تپه‌های شنی طلایی رنگ در قاب عکس الشهرانی
تپه‌های شنی طلایی رنگ در قاب عکس الشهرانی

چشم‌اندازهای شگفت‌انگیز

الشهرانی در گفت‌وگو با العربیه گفت که سفر به صحرا برای او یک سفر رویایی بوده و افزود، به‌همراه جمعی از دوستان سفری به استان «شروره» در 350 کیلومتری نجران داشته که طی آن از صحرای شگفت‌انگیز و تپه‌های شنی طلایی رنگ و دیدنی این استان عکس‌های به یادماندنی گرفته است.

او ادامه داد که مقصد سفرش صحرای صعب العبور شمال استان شروره بوده و از تپه‌های شنی عظیم موسوم به «العروق» در فاصله 90 کیلومتری منطقه‌ای به نام «بئر خجیم» تصاویر زیبایی را به ثبت رسانده است.

صحرا و جانداران صحرایی
صحرا و جانداران صحرایی

الشهرانی خاطرنشان کرد که عاشق زیبایی و سکوت صحرا است و طی 3 سال اخیر به‌همراه جمعی از آگاهان و خبرگان آشنا به مسیرهای صحرایی و با استفاده از وسایل و تجهیزات ناوبری و ماهواره‌ای، سفرهای متعددی را به صحراهای سعودی تدارک دیده است.

ماجراجویی

این عکاس سعودی تاکید کرد: «سفر به دل صحرا به‌دلیل عدم توانایی در کاربرد تجهیزات ارتباطی مانند بیسیم و تلفن‌های همراه یک ماجراجویی به‌شمار می‌رود. با این حال عشق به صحرا و اشتیاقم به ماجراجویی، سبب شد با انجام سفرهای متوالی به صحراهای کشورم، از تپه‌ها، حیوانات و گیاهان صحرایی، عظمت، زیبایی و خشونت همزمان صحرا عکس‌های زیبایی تهیه کنم.»

روباه صحرایی با دوربین الشهرانی
روباه صحرایی با دوربین الشهرانی

او در پایان یادآور شد که «تصویربرداری و عکس‌گرفتن از طبیعت صحرا و جانداران ساکن در چنین طبیعتی چالش بزرگی برای عکاسان است، چرا که بسیاری از صحنه‌ها به‌دلیل شرایط حاکم در چنین محیطی تکرار‌پذیر نبوده و همین امر فرصت‌شناسی و سرعت ابتکار عمل عکاس را می‌طلبد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید